Uznanie swojej słabości TO PIERWSZY KROK DO ŚWIĘTOŚCI! – Wieczernik w Gietrzwałdzie

gietrzwald_bazylikaI znów wdzięczne serca „Maleńkich” pragną uwielbić Boga za kolejne spotkania wieczernikowe w minioną sobotę. To było doświadczenie wielkiej jedności duchowej dusz najmniejszych, trwających jednocześnie na modlitwie w dwóch odległych miejscach – w Gietrzwałdzie i w Różanymstoku.

W wieczerniku gietrzwałdzkim Maryja zgromadziła tak liczne tłumy pielgrzymów, iż nie pomieściła ich świątynia. Rzesze wiernych modliły się na zewnątrz bazyliki. A przy ołtarzu Eucharystię koncelebrowało około 60 kapłanów. To był szczególny Wieczernik!

Adorację Najświętszego Sakramentu poprowadził ksiądz Krzysztof Witwicki pracujący w Witebsku na Białorusi. Następnie trwaliśmy na modlitwie różańcowej, rozważając Tajemnice Bolesne. Eucharystii przewodniczył również ksiądz Krzysztof. Szczególnie poruszyły nasze serca słowa homilii, którą wygłosił ksiądz kanonik z gietrzwałdzkiego sanktuarium. Dotyczyła m. in. niepojętego Bożego miłosierdzia i Bożej miłości, która jako jedyna może przemienić człowieka. Tylko poznanie i doświadczenie Bożej miłości może sprawić, że największy grzesznik zrozumie i uzna swoje błędy, przyzna się do nich i zapłacze nad sobą. Uznanie swojej nędzy, grzeszności, bezradności wobec najróżniejszych słabości i tego, że samemu nie jest się w stanie nic z tym uczynić oraz wołanie do Boga z dogłębnym przekonaniem, że tylko On może to zmienić – TO PIERWSZY KROK DO ŚWIĘTOŚCI! Wezwani zostaliśmy, byśmy jako ci, którzy tak hojnie obdarzani jesteśmy miłością i miłosierdziem Bożym, nieśli je każdemu w naszej codzienności i czynili wszystko, by tę miłość poznał cały świat.

Dziękujemy księdzu Krzysztofowi oraz Gospodarzom gietrzwałdzkiej bazyliki – Księżom kanonikom za doświadczenie po raz kolejny ich serdeczności wobec naszej wspólnoty. Dziękujemy wszystkim uczestnikom Wieczernika. Zapraszamy za miesiąc – was i waszych bliskich oraz znajomych – w trzecią sobotę listopada (godz. 10.00 – 16.00).

Dziękujemy za kolejny dzień skupienia i spotkanie w Wieczerniku

Wieczernik RóżanostockiW tym miesiącu ponownie zgromadziliśmy się u stóp Matki Bożej Różanostockiej. W piątek, 20 października uczestniczyliśmy w dniu skupienia i rozważaliśmy dar wiary, który Bóg złożył w każdym z nas. W sobotę, 21 października, modliliśmy się na różańcu, adorowaliśmy Najświętszy Sakrament, jednoczyliśmy się podczas Eucharystii. Staraliśmy się otwierać nasze serca na Bożą Miłość i powierzaliśmy się Bożemu Miłosierdziu. Spotkanie wieczernikowe zakończyliśmy adoracją Krzyża. Naszej modlitwie przewodzili kapłani Salezjanie z parafii w Różanymstoku oraz ksiądz Józef z Sokółki. Z serca im dziękujemy! Monika.

Zapraszamy na Wieczerniki Modlitwy: Gietrzwałd i Różanystok

Dusze najmniejszeW najbliższą sobotę, tj. 21 października br., zapraszamy na kolejne nasze spotkania, które w tym miesiącu odbędą się równocześnie w dwóch sanktuariach maryjnych – w Gietrzwałdzie, na Warmii i  w Różanymstoku, na Podlasiu. Będzie to kolejny dzień naszego jednoczenia się na modlitwie dla uproszenia Ducha Świętego, o wielkie wylanie Jego darów na serca najmniejszych i powierzone nam dzieło. Niech zapłonie ogień miłości we wszystkich duszach powołanych do życia w ukryciu wzorem Matki Najświętszej! Niech obejmie Wieczerniki Boża miłość, czysta, nieskalana. Niech otworzy dusze najmniejsze i je obejmie! Niech spadnie na nas deszcz błogosławieństw! Niech obmyje nas swymi łaskami Duch Święty! Niech obejmie nas szumem wiatru, płomieniem ognia! Niech powstaną dusze najmniejsze! Początek Wieczernika w Gietrzwałdzie o godz. 10:00. W Różanymstoku o godz. 10:30. Zapraszamy!

Wieczernik Modlitwy i „Różaniec do Granic” w Czerwińsku

Adoracja_CzerwinskDziękujemy Bogu i Matce Bożej Pocieszenia za kolejne spotkanie, które odbyło się w pierwszą sobotę, tj. 7 października br. w Czerwińsku nad Wisłą. Wieczernik poprowadził ks. Jan. Nabożeństwo rozpoczęło się modlitwą do Ducha Świętego i Litanią do Wszystkich Świętych o godz.10:30. O godz.11:00 do wspólnej Eucharystii włączyła się 50 osobowa grupa alumnów z Wyższego Seminarium Duchownego z Warszawy wraz z ks. Rektorem i kapłanami z pięciu diecezji. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. Rektor. Na koniec Liturgii św. wszyscy zgromadzeni wokół Ołtarza podjęli wspólne dziękczynienie i modlitwę aktem miłości. Następnie wszyscy trwali na Adoracji Najświętszego Sakramentu, którą prowadził ks. Jan. Po przerwie, o godz.14:00 rozpoczęła się modlitwa różańcowa w łączności ze wszystkimi uczestnikami „Modlitwy do Granic”. Każda osoba odmówiła po jednym Zdrowaś Maryjo… W ten sposób zostały odmówione cztery części Różańca św.. Matka Boża zrobiła prezent i w tym dniu przyprowadziła dużo osób. Nabożeństwo skończyło się o godz.16:00. Dziękujemy wszystkim uczestnikom tego sobotniego spotkania za wspólną modlitwę w tworzonym Wieczerniku w Czerwińsku. Wyrażamy tę wdzięczność wszystkim kapłanom i wiernym, a także służbie liturgicznej na ręce Mirka i Ryszarda, zespołowi muzycznemu „Najmniejsi” i Michałowi za transmisję spotkania w Radiu „Konsolata”. Michałowi z racji minionych Imienin składamy szczere i gorące życzenia.  Wszyscy uczestnicy spotkania mogli także zaopatrzyć się w nowe materiały formacyjne, za które też dziękujemy. Z serdecznymi pozdrowieniami z Czerwińska,  Hanka.

Przeżyjmy to jeszcze raz – czternaście lat wspólnej drogi

Minęło już czternaście lat budowania naszej wspólnoty i wspólnej troski o powierzone nam dzieło. Przeprowadziliśmy w tym czasie ok. 1000 wieczerników, tyleż dni skupienia i wiele serii rekolekcji. Podczas naszych wspólnotowych pielgrzymek nawiedziliśmy wiele sanktuariów w Europie i w świecie. Zapraszamy Was do obejrzenia prezentacji ukazującej w wielkim skrócie miniony etap naszej wspólnej drogi – przeżyjmy to jeszcze raz…

Zapraszamy na kolejny Wieczernik do Sątoczna

satoczno_adoracja. Archiwum SK

W kościele parafialnym p.w. Chrystusa Króla w Sątocznie nasze Wieczerniki odbywają się od 2007 r. Spotykamy się tam regularnie w ostatni czwartek każdego miesiąca, w godzinach 17:00 – 20:00. Posługę muzyczną podejmuje Reginka Bociek OVC z Olsztyna. Zapraszamy do tej świątyni mieszkańców Sątoczna i okolic, mieszkańców Bartoszyc, Sępopola, Korsz, Kętrzyna, Giżycka i pozostałych miejscowości z tego zakątka naszego Kraju. Najbliższe spotkanie odbędzie się 28.09.2017 roku. Początek Wieczernika o godz. 17:00. Uczestniczyć będziemy w Eucharystii, a następnie w Adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z Modlitwą Różańcową. Spotkanie zakończy się Apelem Jasnogórskim i błogosławieństwem chorych. Więcej o Sątocznie: www.salezjanie.pl,  oraz http://satoczno.pl/

Zapraszamy na kolejny Wieczernik Modlitwy do Ostrowa Wlkp.

kapucynki_ostrowW dniu dzisiejszym, tj. 25 września br. zapraszamy wszystkich wiernych na kolejny Wieczernik Modlitwy do klasztoru mniszek klarysek kapucynek w Ostrowie Wlkp. Nasze spotkanie rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz. 18:00. O godz. 19:00 uczestniczyć będziemy w Eucharystii, a następnie w Adoracji Najświętszego Sakramentu. Spotkanie zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00. Więcej na stronie klasztoru…>>

Spotkanie w Gietrzwałdzkim Wieczerniku Modlitwy w ostatnim dniu 140 rocznicy objawień Matki Bożej

Kolejny raz spotkaliśmy się w Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Spotkanie było szczególne, bowiem przypadało 16 września (ostatni dzień 140 rocznicy objawień Matki Bożej). Przybyliśmy bardzo licznie. Bazylika była wypełniona pielgrzymami.

W-Gietrzwald.2017Wieczernik modlitwy tworzyła modlitwa Różańcowa (stały punkt programu sanktuaryjnego), Eucharystia pod przewodnictwem ks. Józefa Stramka oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadził ks. Wojciech pracujący na misjach na Syberii w okolicach Bajkału. Spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego łączącego wszystkich Polaków gromadzących się w sanktuariach maryjnych.

Podczas homilii usłyszeliśmy słowa dotyczące gietrzwałdzkich wizjonerek: 16 września był dla nich ostatnim dniem nadzwyczajnych spotkań z Maryją. Przeniknięte Jej duchem teraz będą spotykać się z Nią w sposób zwyczajny, jak i inni wierzący: na modlitwie, różańcu, Eucharystii.

Słowa te jakże pasują do obecnej sytuacji wspólnoty dusz najmniejszych. Po latach nadzwyczajnych spotkań wieczernikowych wracamy do spotkań zwyczajnych, by zgodnie z hasłem roku duszpasterskiego: „idźcie i głoście”, dawać świadectwo.

Pragniemy w tym miejscu szczególnie ciepło podziękować ks. Józefowi za niezwykle ciepłe przyjęcie naszej wspólnoty. Dziękujemy wszystkim kapłanom, oraz uczestnikom Wieczernika. I zapraszamy już za miesiąc, jak zawsze w trzecią sobotę miesiąca, czyli 21 października br.

Przypominamy jednocześnie, że od następnego miesiąca Wieczerniki Modlitwy będą się odbywać w godzinach od 10:00 do 15:00.

Zapraszamy na kolejny Wieczernik Modlitwy do Gietrzwałdu

Już w dniu jutrzejszym, tj. 16 września br.,zapraszamy na kolejny Wieczernik Modlitwy do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie. Spotkanie rozpoczniemy o godz. 17:30 – Modlitwą Różańcową. O godz. 18:00 uroczysta Msza św., która zostanie odprawiona w dniu kończącym Objawienia Gietrzwałdzie w ramach obchodzonego w tym roku Jubileuszu 140. Rocznicy Objawień. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do Apelu Jasnogórskiego. Wszystkich serdecznie na to spotkanie zapraszamy!

Podczas naszych spotkań wraz z Najświętszą Maryją Panną, Matką Boga i Matką każdego z nas, zbliżamy się do Boga i Jego tajemnic. Maryja, która jest Rodzicielką Boga i Rodzicielką dusz, jest tą, która będąc zjednoczoną z Bogiem, będąc obdarzona Jego łaską może swoje dzieci zanurzać w tej łasce w swym Sercu. Ona pragnie to czynić nieustannie, chce to czynić każdego następnego dnia. Będąc w gronie dusz decydujących się na głębsze życie w Bogu, jednoczmy się z tym pragnieniem naszej Matki i z Jej Sercem. Tak zwany „niedzielny katolik” można powiedzieć, że porusza się po obrzeżach wiary, my zapragnijmy wchodzić w jej głąb. Przeciętna dusza niewiele rozumie, my zapragnijmy prawdziwego życia wiary, otwierając się na świat ducha. Przyjmując Ducha Świętego, otwierajmy nasze serca na Jego mądrość, Jego miłość, by żyć prawdziwie.

Bóg stworzył Maryję i posyła, by kolejne dusze wprowadzała w świat ducha, przyprowadzała przed tron Boga i uczyła większej zażyłości duszy z Bogiem. Najlepiej czynić to może, gdy dusza otwiera się na Osobę Maryi jako Matkę, jako Królową, kiedy zaprasza Maryję i pozwala Jej zamieszkać w sercu, wtedy ta pełnia łaski, która jest w Niej jest też w tej duszy i po troszeczku przygotowując duszę wprowadza ją w to przyjmowanie łaski a więc w samego Boga.

Zatem każde nasze spotkanie, każdy Wieczernik Modlitwy jest szczególnym czasem, kiedy jeszcze bardziej możemy uświadomić sobie to powiązanie pomiędzy przyjęciem Osoby Maryi, Matki Boga do swojego życia, serca, a przyjęciem łaski Boga, Jego miłości, pełni Jego obecności. Jest czasem, w którym możemy zdać sobie bardzo mocno sprawę, iż zapraszając Maryję, zapraszamy Boga, którego Ona przynosi nam w swoim Sercu i pomaga duszy Go przyjmować. Wchodzimy też coraz głębiej w świat ducha, w  świat mistyki i możemy wsłuchać się w to, co Bóg pragnie opowiadać nam o sobie, o swoim życiu.  To tak jak rodzice czynią z maleńkimi dziećmi, chociaż maleńkie dzieci niewiele rozumieją ze słów rodziców to wchodzą w to życie, w życie całej rodziny, to chłoną, oddychają całym życiem i nawet nie wiedzą kiedy zaczynają rozumieć wiele rzeczy i spraw, bo są wewnątrz a słowa, które wypowiadają rodzice, które wypowiadali wcześniej, w którymś momencie stają się dla nich jasnymi i oczywistymi i one nawet nie wiedzą kiedy posiadły tą wiedzę a już nią żyją. Tak samo i my słuchajmy, otwartymi sercami starajmy się przyjmować, nie szkodzi, że czegoś możemy nie rozumieć, z ufnością przyjmujmy, starajmy się iść za wskazaniami tyle, ile pozwalają nam siły, nasze umiejętności, a wszystkiego dokonywać będzie Bóg i to On będzie pouczał nasze dusze, to On będzie dawał im wzrost, to On będzie je rozwijał i kształtował. Nie zawsze musimy mieć świadomość co Bóg czyni w nas, my mamy z ufnością trwać przed Bogiem. Skorzystajmy  i tym razem z czasu łaski, przybądźmy, by słuchać Boga i jeszcze bardziej kochać. Czytaj dalej

Zapraszamy na Wieczernik Modlitwy do Szczytna

szczytno1Wspólnota Dusz Najmniejszych od grudnia 2012 r, spotyka się na comiesięcznych spotkaniach w klasztorze sióstr klarysek kapucynek w Szczytnie (Archidiecezja Warmińska). Zapraszamy wszystkich wiernych ze Szczytna i okolic do współtworzenia Wieczernika Dusz Najmniejszych, w którym upraszać będziemy dar Miłości Bożej dla wszystkich serc. W programie nabożeństwa: Modlitwa Różańcowa (godz. 17:00), Eucharystia z konferencją (godz. 18:00) i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na spotkanie w Wieczerniku już jutro, w Święto Podwyższenia Krzyża św., tj. 14.09.2017 roku. Początek spotkania o godz. 17:00. Posługę muzyczną podejmie zespół wokalno-instrumentalny „Grono 19″ ze Szczytna.

Dziękujemy Bogu za Jego wspaniałomyślność – Wieczernik w Różanymstoku

Adoracja_RozanystokWraz z Matką Bożą, królującą w Sanktuarium Maryjnym w Różanymstoku, z wielką radością przeżywamy w dniu dzisiejszym kolejny Wieczernik Modlitwy, dziękując Bogu i wielbiąc Go za Jego wspaniałomyślność, Jego miłość, dobroć, za Jego hojność. Wspólnoty trwające nieustannie na modlitwie przed Bogiem obdarowywane są wciąż na nowo Jego miłością, a dary Bożej miłości są wielkie i stale nowe. Jego dary nieustannie czynią także i nasze serca bogatymi, innymi; nie zwykłymi, ale świętymi. Cieszmy się, bo Bóg upodobał sobie w naszej Wspólnocie i w każdym z nas, bo to On – jak ufamy – wybrał nas. Bóg nas gromadzi, Bóg nas prowadzi. Byliśmy w Jego Sercu od samego początku, kiedy jeszcze nie było nas na świecie. Kiedy Bóg dopiero stwarzał świat, już byliśmy w Jego Sercu, już byliśmy w Jego zamyśle. Bóg wszystko wiedząc, znając przyszłość zaplanował, by powołać do życia takie dusze, które poprzez otwartość serca, poprzez ufność, poprzez przyjęcie miłości Bożej staną się światłami w tym świecie, który opanowany został ciemnościami. Dusze maleńkie mają stać się zarzewiem miłości, dzięki którym Bóg będzie mógł rozpalać w różnych miejscach na ziemi wspaniałe, wielkie ogniska miłości tak, aby płonąc zapalały, zarażały Bożą miłością następne dusze. Tak więc i dzisiejszy Wieczernik Różanostocki jest czasem świętowania, dziękczynienia, uwielbienia Boga za wszystko, co czyni wobec nas, czego dokonuje poprzez nas. Dziękujemy jednocześnie wszystkim uczestnikom spotkania: kapłanom, siostrom zakonnym i wszystkim wiernym za współtworzenie Wieczernika i za podejmowany trud jego przygotowania i poprowadzenia.

Dziękujemy za poruszenie naszych serc – Wieczernik w Czerwińsku

Po raz kolejny spotkaliśmy się jak co miesiąc, w pierwszą sobotę miesiąca, na Wieczerniku Modlitwy w Czerwińsku nad Wisłą, by za przyczyną Matki Bożej Pocieszenia, królującej w tamtejszym Sanktuarium, wypraszać wszelkie łaski i w duchu zawierzenia i wynagrodzenia uczcić Jej Niepokalane Serce. Dziękujemy szczególnie Gospodarzom – Salezjanom za ich gościnność i kapłańską posługę, a szczególnie ks. Jackowi za dzisiejszą, poruszającą serca, homilię. Całej wspólnocie modlących się dziękujemy za ich świadectwo wielkiego umiłowania Maryi, naszej Matki. Niech Bóg też błogosławi tym, którzy podjęli jakąkolwiek posługę podczas tego spotkania. Zapraszamy też do wysłuchania dzisiejszej homilii.

Czerwinsk_czuwanie

Zaproszenie na Wieczernik do Czerwińska

Jak w każdą pierczerwinsk-wislawszą sobotę miesiąca, tak i w tym miesiącu, tj. 2 września br. zapraszamy Was wszystkich do wspólnej modlitwy w sanktuarium MB Pocieszenia w Czerwińsku nad Wisłą. Nasze spotkanie w Wieczerniku Czerwińskim rozpoczniemy o godz. 10:00 wspólnym odmówieniem Różańca. Przed Eucharystią podejmiemy Adorację Najświętszego Sakramentu. O 12:00 Msza św. w intencji pielgrzymów. Po południu o godz. 14:30 Adoracja Krzyża św. Spotkanie zakończymy błogosławieństwem chorych ok godz. 15:30. Przypominamy Wam także o możliwości duchowego jednoczenia się ze Wspólnotą podczas Wieczernika. Spotkanie będzie także transmitowane przez internetowe radio „Konsolata”…>>

Więcej o Sanktuarium w Czerwińsku…>>

Ponownie Miłość Boża nas dotknęła i umocniła

Gietrzwałd_podczas WieczernikaKolejny Wieczernik Modlitwy, tym razem gromadzący nas u stóp Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, był potrzebnym nam wszystkim świadectwem wiary i miłości wielu wiernych, w tym stałych uczestników z grona wspólnoty dusz najmniejszych i naszego stowarzyszenia katolickiego „Konsolata”. Po raz kolejny ubogaceni Bożymi łaskami trwamy w wielkiej wdzięczności, dziękując Bogu, Jego Matce Maryi i wszystkim tym, którzy wczorajszego wieczoru tworzyli wspólnotę modlitwy. Naszą wdzięczność wyrażamy księżom kanonikom – gospodarzom gietrzwałdzkiego sanktuarium; szczególnie ks. Krzysztofowi i ks. Januszowi – prowadzącym spotkanie, siostrom zakonnym, osobom posługującym oraz wszystkim pielgrzymom wypełniającym świątynię. Pielęgnujemy też w naszych sercach budzące się wciąż pragnienie, wręcz tęsknotę, by nie ustawać w naszych spotkaniach modlitewno-ewangelizacyjnych, stąd czekamy na kolejne Wieczerniki, dni skupienia, pielgrzymki i rekolekcje modląc się, by było ich jak najwięcej dla pogłębienia naszego życia duchowego i umocnienia naszych maleńkich dusz na drodze powołania – maleńkiej drodze miłości. Ponawiamy więc w tej intencji również nasze zawierzenie Maryi, prosząc Ją, by swoim potężnym wstawiennictwem dopomagała nam w kolejnych zwycięstwach miłości na rzecz odnowy naszych serc i odnowy w miłości całego Kościoła. Liczymy wciąż także, że nasze świadectwo włączać będzie do naszych Wieczerników wielu wiernych, którzy zapragną tak jak my życia w ciągłym doświadczaniu Miłości Bożej. Wszystkim za wszystko bardzo dziękujemy – Bóg zapłać!

Zapraszamy też na nasze najbliższe spotkania: już od poniedziałku, tj. od 21 sierpnia zapraszamy do Gietrzwałdu na coroczne rekolekcje; w sobotę 26 sierpnia zapraszamy na kolejny Wieczernik Modlitwy do Mrągowa, a 31 sierpnia na Wieczernik Modlitwy do Sątoczna.

Zapraszamy na kolejny Wieczernik Modlitwy do Gietrzwałdu

Wieczerniki Modlitwy są gruntem przygotowującym serca i dusze, aby Boża Iskra mogła wzbudzać w nich płomienie Miłości. W tych Wieczernikach Modlitwy ogrodnikiem troszczącym się o właściwy grunt jest Maryja Dziewica.

Gietrzwald_2012

Wierzymy, że Iskrą, która wyjdzie z Polski, będzie Miłość zalewająca kraje sąsiednie, a z czasem świat. Miłość ta pojawi się w sercach ludzi wierzących, będących świętymi już tu na ziemi. Czas pojawienia się Iskry już trwa. Nie ogranicza się on do chwili. On Jest. Nie dotyczy jednej osoby, jednej duszy. Zarzewiem pod tę Iskrę była święta siostra Faustyna, ksiądz Jerzy Popiełuszko, Kardynał Stefan Wyszyński, Papież Jan Paweł II i wielu innych Świętych, nie zawsze znanych. To osoby konsekrowane, żyjące w ukryciu, to ludzie świeccy przyjmujący styl życia Maryi w Nazarecie, to Święci z czasów wojny. Iskra ta już się tli. A kolejne dusze przyjmujące płomień Bożej Miłości stają się drzewcem pod tym płomieniem. Ci, którzy Bożą Miłość przyjmują, którzy na nią odpowiadają, którzy całkowicie poświęcają życie Bogu – Miłości, są tą Iskrą. Bo to w nich życie Boże rozpala się wielkim płomieniem, który dotyka i zaraża następne dusze. To Bóg jest Miłością. To Bóg jest Płomieniem. Kto Boga przyjmuje, rozpala się Bożym Płomieniem Miłości. Staje się Iskrą Bożą. A choć iskra sama w sobie maleńką jest, to żar jej ogromny, gdy trafi na grunt podatny, może spowodować pożar.

Wieczerniki Modlitwy są gruntem przygotowującym serca i dusze, aby Boża Iskra mogła wzbudzać w nich płomienie Miłości. Tu w Wieczernikach Modlitwy ogrodnikiem jest Maryja. To Ona te serca i dusze usposabia, to Ona je przemienia, Ona sprawia, że stają się podatne na działanie Bożego żaru. Ona uprawia ten grunt, który przyjmuje Boży żar, Bożą Iskrę. Ona potem podkłada kolejne drewna, kolejne gałęzie, aby płomień zwiększał się i dawał kolejne iskry. Można rzec, że Iskrą jest Miłość Boga, a tą, która przygotowuje grunt jest Maryja. Święci zaś są żarem podtrzymującym palący się płomień Bożej Miłości. Są paliwem, które podsyca ten ogień. Są nośnikami Iskier Bożych, od których rozpalają się coraz większe ogniska.

Dołącz do grona uczestników Wieczernika w Sanktuarium Maryjnym w Gietrzwałdzie. Zapraszamy do wspólnego rozniecania Iskry Bożej Miłości już w najbliższą sobotę, tj. 19 sierpnia br. Początek spotkania o godz. 17:20. W programie wieczoru modlitewnego: Różaniec, Msza św., Adoracja Najświętszego Sakramentu, Apel Jasnogórski.