Zapraszamy na kolejny Wieczernik Modlitwy do Gietrzwałdu

Wieczerniki Modlitwy są gruntem przygotowującym serca i dusze, aby Boża Iskra mogła wzbudzać w nich płomienie Miłości. W tych Wieczernikach Modlitwy ogrodnikiem troszczącym się o właściwy grunt jest Maryja Dziewica.

Gietrzwald_2012

Wierzymy, że Iskrą, która wyjdzie z Polski, będzie Miłość zalewająca kraje sąsiednie, a z czasem świat. Miłość ta pojawi się w sercach ludzi wierzących, będących świętymi już tu na ziemi. Czas pojawienia się Iskry już trwa. Nie ogranicza się on do chwili. On Jest. Nie dotyczy jednej osoby, jednej duszy. Zarzewiem pod tę Iskrę była święta siostra Faustyna, ksiądz Jerzy Popiełuszko, Kardynał Stefan Wyszyński, Papież Jan Paweł II i wielu innych Świętych, nie zawsze znanych. To osoby konsekrowane, żyjące w ukryciu, to ludzie świeccy przyjmujący styl życia Maryi w Nazarecie, to Święci z czasów wojny. Iskra ta już się tli. A kolejne dusze przyjmujące płomień Bożej Miłości stają się drzewcem pod tym płomieniem. Ci, którzy Bożą Miłość przyjmują, którzy na nią odpowiadają, którzy całkowicie poświęcają życie Bogu – Miłości, są tą Iskrą. Bo to w nich życie Boże rozpala się wielkim płomieniem, który dotyka i zaraża następne dusze. To Bóg jest Miłością. To Bóg jest Płomieniem. Kto Boga przyjmuje, rozpala się Bożym Płomieniem Miłości. Staje się Iskrą Bożą. A choć iskra sama w sobie maleńką jest, to żar jej ogromny, gdy trafi na grunt podatny, może spowodować pożar.

Wieczerniki Modlitwy są gruntem przygotowującym serca i dusze, aby Boża Iskra mogła wzbudzać w nich płomienie Miłości. Tu w Wieczernikach Modlitwy ogrodnikiem jest Maryja. To Ona te serca i dusze usposabia, to Ona je przemienia, Ona sprawia, że stają się podatne na działanie Bożego żaru. Ona uprawia ten grunt, który przyjmuje Boży żar, Bożą Iskrę. Ona potem podkłada kolejne drewna, kolejne gałęzie, aby płomień zwiększał się i dawał kolejne iskry. Można rzec, że Iskrą jest Miłość Boga, a tą, która przygotowuje grunt jest Maryja. Święci zaś są żarem podtrzymującym palący się płomień Bożej Miłości. Są paliwem, które podsyca ten ogień. Są nośnikami Iskier Bożych, od których rozpalają się coraz większe ogniska.

Dołącz do grona uczestników Wieczernika w Sanktuarium Maryjnym w Gietrzwałdzie. Zapraszamy do wspólnego rozniecania Iskry Bożej Miłości już w najbliższą sobotę, tj. 19 sierpnia br. Początek spotkania o godz. 17:20. W programie wieczoru modlitewnego: Różaniec, Msza św., Adoracja Najświętszego Sakramentu, Apel Jasnogórski.

Zapraszamy do Sątoczna

satoczno_adoracja. Archiwum SK

W kościele parafialnym p.w. Chrystusa Króla w Sątocznie nasze Wieczerniki odbywają się od 2007 r. Spotykamy się tam regularnie w ostatni czwartek każdego miesiąca, w godzinach 17:00 – 20:00. Posługę muzyczną podejmuje Reginka Bociek OVC z Olsztyna. Zapraszamy do tej świątyni mieszkańców Sątoczna i okolic, mieszkańców Bartoszyc, Sępopola, Korsz, Kętrzyna, Giżycka i pozostałych miejscowości z tego zakątka naszego Kraju. Najbliższe spotkanie odbędzie się 27.07.2017 roku. Początek Wieczernika o godz. 17:00. Uczestniczyć będziemy w Eucharystii, a następnie w Adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z Modlitwą Różańcową. Spotkanie zakończy się Apelem Jasnogórskim i błogosławieństwem chorych. Więcej o Sątocznie: www.salezjanie.pl,  oraz http://satoczno.pl/

Zapraszamy na Wieczernik Modlitwy do Szczytna

szczytno1Wspólnota Dusz Najmniejszych od grudnia 2012 r, spotyka się na comiesięcznych spotkaniach w klasztorze sióstr klarysek kapucynek w Szczytnie (Archidiecezja Warmińska). Zapraszamy wszystkich wiernych ze Szczytna i okolic do współtworzenia Wieczernika Dusz Najmniejszych, w którym upraszać będziemy dar Miłości Bożej dla wszystkich serc. W programie nabożeństwa: Modlitwa Różańcowa (godz. 17:00), Eucharystia z konferencją (godz. 18:00) i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na spotkanie w Wieczerniku już jutro, tj. 13.07.2017 roku. Początek spotkania o godz. 17:00. Posługę muzyczną podejmie zespół wokalno-instrumentalny „Grono 19″ ze Szczytna.

Zapraszamy do Różanegostoku na Wieczernik Modlitwy

mb_rozanystokSanktuarium Maryjne w Różanystoku k/Dąbrowy Białostockiej (Archidiecezja Białostocka) nawiedzamy co miesiąc od stycznia 2007 roku, kiedy to rozpoczęliśmy spotkania modlitewno – ewangerlizacyjne, zwane Wieczernikami Różanostockimi. Spotkania odbywają się w każdą drugą sobotę miesiąca. Najbliższe będzie miało miejsce w sobotę, 08.07.2017 roku. Początek spotkania o godz. 10:30. W programie Wieczernika: 10:30 – Różaniec; 11:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu; 12:00 – Uroczysta Eucharystia z udziałem pielgrzymów; 14:30 – Adoracja Krzyża z nabożeństwem ku czci Bożego Miłosierdzia. Podczas tego spotkania posługę muzyczną podejmie zespół wokalno–instrumentalny: „Najmniejsi”. W imieniu Księdza Kustosza zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej do tworzenia modlitewnej Wspólnoty. Więcej o sanktuarium: www.rozanystok.pl

Zapraszamy na Wieczernik Modlitwy do Gietrzwałdu

gietrzwald

W Sanktuarium Maryjnym w Gietrzwałdzie spotykamy się od marca 2006 roku. Spotkania odbywają się co miesiąc, w każdą trzecią sobotę miesiąca. Początek spotkań w miesiącach wiosenno-letnich (maj-wrzesień) o godz. 17:20. Zakończenie ok. godz. 21:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy mieszkańców Olsztyna, Ostródy, okolicznych miejscowości i wszystkich pielgrzymów, którzy nawiedzają gietrzwałdzkie sanktuarium, przyjeżdżając tu z całej Polski. Najbliższe spotkanie odbędzie się już w najbliższą sobotę, tj. 17.06.2017 roku. Początek o godz. 17:20. Wraz z Gospodarzami miejsca, Księżmi Kanonikami Regularnymi, zapraszamy do wspólnego tworzenia Wieczernika Modlitwy.  Więcej o sanktuarium: www.sanktuariummaryjne.pl

Nasze czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego – (mp3)

Czerwinsk_czuwanie

To było wielkie święto w naszej wspólnocie – Sątoczno, 25 maja br

13-IMG_7437W dniu wczorajszym, 25 maja 2017 r. minęło dziesięć lat naszego wspólnego kroczenia drogą Wieczerników w parafii p.w. Chrystusa Króla i NMP Wspomożycielki Wiernych w Sątocznie (Archidiecezja Warmińska). W tym dniu zgromadziliśmy się na Wieczerniku Jubileuszowym, by podziękować Bogu za owoce dziesięcioletniego trudu modlitewno-ewangelizacyjnego, a także za powstałą w latach 2007-2017 Wspólnotę, która coraz liczniej i odważniej włącza się w dzieło Nowej Ewangelizacji w naszym kraju. W Wieczerniku uczestniczyli nasi duszpasterze, członkowie wspólnoty powstałej przy kościele parafialnym w Sątocznie oraz liczni przedstawiciele wspólnot wieczernikowych z Czerwińska nad Wisłą, z Gietrzwałdu, ze Szczytna i Mrągowa. Rolę gospodarza spotkania pełnił proboszcz parafii Chrystusa Króla i NMP Wspomożycielki Wiernych ks. Adam Malak, który wyraził wdzięczność swojemu poprzednikowi; ks. Zygmuntowi Wolaninowi za duszpasterską opiekę w pierwszych dwóch latach nad powstającą wspólnotą Wieczernika, oraz wspomniał śp. ks. prał. Edwarda Passona z Kętrzyna, który regularnie starał się uczestniczyć w życiu Wspólnoty i służył tej Wspólnocie posługą sakramentalną do końca swojego życia. Uroczystej Mszy św. sprawowanej ku czci NMP Wspomożycielki Wiernych, przewodniczył ks. kan. dr hab. Krzysztof Bielawny z Gietrzwałdu, przybliżając uczestnikom spotkania jubileuszowego Orędzie Gietrzwałdzkie. Na zakończenie Eucharystii został odmówiony uroczysty akt zawierzenia MB Gietrzwałdzkiej. Następnie podczas wspólnej Adoracji Najświętszego Sakramentu świątynia wypełniła się wspólną modlitwą uwielbienia, wśród śpiewów i hymnów pochwalnych rozlewała się radość i szkoda, że to wszystko trwało tak krótko… Tej radości dopełniła wspólna agapa przygotowana przez parafian z Sątoczna, za co im z serca dziękujemy.

Wyrażając Bogu naszą wdzięczność za dar wspaniałego święta i duchowej uczty dziękujemy wszystkim, którzy współtworzyli wczorajszy Wieczernik, wszystkim kapłanom: ks. Adamowi, ks. Zygmuntowi, ks. Krzysztofowi, ks. Januszowi, ks. Tadeuszowi, liderkom wspólnoty: Halince Kosiorek i Krystynie Balik, Grażynie Kot i wielu osobom, które czynnie włączyły się w przygotowanie i przeprowadzenie jubileuszowego spotkania. Dziękujemy wszystkim organizatorom grup przybywających na nasze spotkanie, dzięki którym wzięli udział wierni przybywający z licznych miejscowości tego zakątka Kraju i nie tylko. Wyrażamy też ogromną wdzięczność osobom posługującym muzycznie, w ten sposób ubogacającym naszą ewangelizacyjno-modlitewną działalność. Przede wszystkim niestrudzonej Regince Bociek, która jest wierna w tej służbie od początku trwania Wieczerników. Dziękujemy też za wczorajszą posługę zespołowi „Najmniejsi”, który przyjechał do nas z Ząbek k/Warszawy. Wszystkim za wszystko składamy serdeczne Bóg zapłać!

Więcej zdjęć…>>

Sątoczno_galerias

Już dzisiaj wspólnie uwielbimy Boga za dar Wieczerników w Sątocznie

Sątoczno_ArchiwumW dniu dzisiejszym spotkamy się na kolejnym naszym jubileuszowym spotkaniu, tym razem w małej warmińskiej parafii, gdzie obok Chrystusa Króla patronuje nam od 10 lat NMP Wspomożycielka Wiernych. To za Jej Matczyną przyczyną otrzymywaliśmy i nadal otrzymujemy wiele łask od Boga. Pragniemy w tym świątecznym dla nas dniu wspólnie wyrazić naszą wdzięczność – uwielbić Boga i złożyć hołd naszej Matce i Królowej. Zapraszamy wszystkich do Sątoczna. Zaczynamy o godz. 16:30. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona o godz. 17:00. Po Adoracji zapraszamy wszystkich na wspólną agapę.

Przy tej okazji przypominamy, że dla nas – dusz najmniejszych Wieczerniki są Światłem, które świeci blaskiem Bożej Miłości, blaskiem czystości Niepokalanej, blaskiem mądrości Ducha Świętego. Wieczerniki są źródłem, z którego, jak wierzymy wytryska nieustannie Boża Miłość, Boża Prawda, Boża Mądrość. Wieczerniki są dla nas także oazą, która daje schronienie naszym duszom, karmi serca, umacnia ciała. Są prawdziwie Wieczernikiem z czasów apostołów, kiedy to oni wraz z Maryją oczekiwali na światło Ducha Świętego. I my tak trwamy. I my tak pragniemy modlić się i tak ufać.

Wieczerniki umacniają naszą wiarę, modlitwa tu staje się coraz bardziej żarliwa, a serca gorące. Jedni drugich pobudzamy do jeszcze większej gorliwości i wytrwałości w modlitwie. Jeszcze bardziej jedni drugich zagrzewamy do miłości. A wszystko czynimy z Niepokalaną Dziewicą. To Ona jest dla nas wzorem. Ona jest przewodnikiem. Ona jest Tą, która przynosi nam Ducha Świętego. Tak, jak na apostołów w obecności Maryi zstąpił Duch Jezusa, tak na nas, którzy trwamy wraz z Jego Matką zstępuje Duch Pocieszyciel. On już wypełnia nas. Już wielu doświadcza Jego działania. Już wielu posługuje Jego darami. Czytaj dalej

Jeszcze jedno zaproszenie na nasze spotkanie – w Dniu Wspomożycielki

Bazylika NMP Wspomożycielki Wiernych w Turynie - 2008

Kochani! W dniu dzisiejszym przypada w Kościele Wspomnienie Obowiązkowe NMP Wspomożycielki Wiernych, w Rodzinie Salezjańskiej obchodzone jako Uroczystość. I my w ten salezjański uroczysty obchód Wspomożycielki wpisujemy się poprzez nasze uroczyste zawierzenie się Maryi w „kolebce salezjanów” – na Valdocco w Turynie, podczas naszej pielgrzymki w 2008 r. Od tamtego czasu staramy się każdego roku odnawiać to zawierzenie Maryi i prosić Ją jako Wspomożycielkę o szczególną matczyną pomoc i obronę w każdej sferze naszego życia osobistego i wspólnotowego.

Kochani! W tym roku tak się składa, że możemy oddać hołd Wspomożycielce i razem odnowić nasze zawierzenie podczas spotkania Jubileuszowego w dniu jutrzejszym – 25 maja br. To jest bardzo ważne dla naszej wspólnoty, dla naszego dzieła i dla każdego z nas. Dlatego ponownie proszę o Wasze uczestnictwo w jutrzejszym Wieczerniku Modlitwy, który przeżywać będziemy jako nasze wspólne Święto, oddając cześć NMP Wspomożycielce Wiernych, patronującej w kościele w Sątocznie. Ks. Tadeusz.

Więcej zdjęć z naszej pielgrzymki…>>

Wspomożycielka_Turyn

Obudź mnie do wiary, Matko, obudź mnie, bym nie zasnął…

Niech słowa tej pięknej piosenki w wykonaniu zespołu „Guadalupe” z Lublina pomogą nam w ożywieniu naszej wiary i w wyproszeniu żywej wiary dla całego naszego narodu.

O co chodzi z tymi Wieczernikami i z tym Jubileuszem w Sątocznie – jechać, czy nie…

Kochani! Proszę, przeczytajcie te słowa zanim podejmiecie ostateczną decyzję, by nie jechać do Sątoczna i na inne nasze spotkania, rekolekcje, pielgrzymki. Dziękuję też tym z Was, którzy już zdecydowaliście się na trwanie w jedności na modlitwie, ale też nie pomijajcie tej budującej ducha lektury. Pozdrawiam Was, zapewniam o modlitwie i z serca błogosławię. Ks. Tadeusz. (PS. Wspierajcie modlitwą nasz wyjazd do Sątoczna, wspierajcie wiarę Mirka i tych, którzy zamówili dla Was autokary ufając, że się zapełnią).

(…) Wielokrotnie mówiliśmy o tym, jak ważne mamy czasy, jak trudne, ale równocześnie, jak mogą być piękne, ponieważ wobec wielkich trudności, wielkich nawałnic złego, Bóg daje nam swoją moc – moc swej miłości. Wylewa przeobfitość łaski swojego błogosławieństwa. Żyjemy w czasach ciekawych. Na naszych oczach dokonywać się będzie triumf Boga. Od każdego serca zależy, z jakiej perspektywy będzie w tym uczestniczyć. Bóg wybrał nas, aby poprzez nasze serca triumf przychodził na ziemię. Jeśli na to pozwolimy, z tej perspektywy będziemy mogli patrzeć na wszystko. Jednocześnie trudno będzie tym sercom, które nie oddadzą pod władanie Maryi swego życia, ponieważ one szczególnie narażone będą na nawałnice, które już się przetaczają i które z jeszcze większą siłą przetaczać się będą. Tym duszom będzie trudniej. One z innej perspektywy będą wszystkiego doświadczać i na wszystko patrzeć.

Mówiliśmy też wielokrotnie o tym, jak wielkie znaczenie ma wspólnota i jedność we wspólnocie. Każdy z nas z osobna jest słabością samą i nie jest w stanie oprzeć się różnym zakusom złego. Ulegnie wątpliwościom, zrezygnuje z drogi powołania, zaniecha tego, czego się podjął. Gdy jesteśmy razem takiego przystępu do nas nie ma już szatan, a nasza wspólna modlitwa przemieniona zostaje w wielką moc dla naszych serc, w wielką wiarę i ufność, abyśmy mogli przeżywać kolejny dzień. Czytaj dalej

Kilka informacji o spotkaniu Jubileuszowym w Sątocznie

Sątoczno_lokalizacja2To już w najbliższy czwartek, 25 maja br., odbędzie się nasze kolejne spotkanie jubileuszowe w ramach naszych Wieczerników Modlitwy. Gdzie??? Oczywiście w Sątocznie. I tam 10 lat modlimy się pod czułym okiem NMP Wspomożycielki Wiernych i u Tronu naszego Pana Jezusa Chrystusa Króla. (zobacz zdjęcia…>>)
Na ten wyjazd zamówionych zostało kilka autokarów. Ich trasa może przebiegać przez różne miejscowości. Gdziekolwiek jesteście dajcie znać o gotowości wyjazdu, zabierzemy Was. (autokarami koordynuje – Mirek Niedźwiecki, kontakt kom. 602 455 072). Autobusy zostaną podstawione w czwartek (25 maja) na stacji benzynowej przy ul Śliwy o godz. 14:00. Wcześnie, ale możemy poczekać na spóźnialskich, też dajcie znać o spóźnieniu. Jedziemy na Wieczernik Jubileuszowy i zarazem na wielką majówkę. Zabierzcie swoje rodziny, przyjaciół, znajomych, sąsiadów, no i jakąś słodką „wałówkę”.
PROGRAM:
16:30 – nabożeństwo majowe;
17:00 – uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. prał. Krzysztofa Bielawnego, ojca duchownego kapłanów w Archidiecezji Warmińskiej; Dyrektora Domu Rekolekcyjnego w Gietrzwałdzie. W koncelebrze będą kapłani z poszczególnych naszych wspólnot wieczernikowych.
18:00 – Modlitwa Uwielbienia, Adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec.
19:00 – Agapa w szkole w Sątocznie.
UWAGA! Nawet, gdybyście mieli przyjechać na samą agapę, jesteście też mile widziani.
UWAGA! Roześlijcie tę wiadomość wszystkim znajomym, na całą Polskę
My cały czas modlimy się, by nas było jak najwięcej, i Was zapraszamy do tej duchowej troski w intencji tego Jubileuszu i Wieczernika.
Liczymy na Was!!!
Z modlitwą i błogosławieństwem ks. Tadeusz i Zarząd Stowarzyszenia KONSOLATA.

Zapraszamy na spotkanie jubileuszowe do Sątoczna

W najbliższy czwartek, 25 maja br. zapraszamy na kolejne nasze jubileuszowe spotkanie w 10. Rocznicę Wieczerników Modlitwy w kościele parafialnym p.w. Chrystusa Króla i NMP Wspomożycielki Wiernych w Sątocznie – Archidiecezja Warmińska. Do tego spotkania przygotowujemy się włączając w modlitwę dziewięciodniową Nowenną do NMP Wspomożycielki Wiernych (15 – 23 maja). Prośmy, by Ta, którą czcimy jako Wspomożenie Chrześcijan przygotowała całą naszą wspólnotę, nasze serca do wspólnego dziękczynienia i świętowania Jubileuszu. Szczegółowy program na plakacie. Plakat do pobrania PDF…>>Baner_Satoczno

Zapraszamy na Wieczernik Modlitwy z MB Gietrzwałdzką – od 17:20

gietrzwaldW najbliższą sobotę, tj. 20 maja br. zapraszamy do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie na kolejny Wieczernik Modlitwy z MB Gietrzwałdzką. Tym razem nasze spotkanie rozpoczniemy o godz. 17:20. Nabożeństwo składać się będzie z Modlitwy Różańcowej, Eucharystii i Adoracji Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. zaśpiewamy litanię loretańską. Wieczernik zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00. W piątek, 19 maja, spotkamy się o godz. 18:00 na dniu skupienia w Olsztynie – zapraszamy. Przypominamy, że uczestnicząc w tym roku w Gietrzwałdzkich Wieczernikach Modlitwy przygotowujemy się do uroczystości 140. Rocznicy Objawień Gietrzwałdzkich i 50-lecia koronacji obrazu MB Gietrzwałdzkiej. Więcej o Sanktuarium…>>

Wieczernik Fatimski – Modlitwa Różańcowa

Zapraszamy do wspólnej Modlitwy Różańcowej z uczestnikami Wieczernika Fatimskiego, który przeżywaliśmy w minioną sobotę, tj. 13 maja br. Rozważanie prowadzą Siostry Salezjanki z Różanegostoku.