Rozważanie na Boże Narodzenie – 1

Symeon wziął Dziecię w objęcia i błogosławił Boga

Czerwinsk_BNNiech nasze serca trwają w radości w oktawie Bożego Narodzenia. Jakiejkolwiek doświadczyliśmy rzeczywistości podczas Świąt, jakiekolwiek było nasze doświadczenie, starajmy się teraz trwać u stóp Dzieciątka, adorować Je, być nieustannie przy Maleńkim, Nowonarodzonym Jezusie. Nasze serca niech będą otwarte na działanie Ducha Świętego, który przenosić nas będzie do miejsca Jego Narodzin, do Betlejem. OTWIERAJMY SWOJE SERCA I POZWÓLMY DUCHOWI ŚWIĘTEMU, ABY NAS PROWADZIŁ ULICZKAMI DAWNEGO BETLEJEM, abyśmy mogli zaznać tamtej atmosfery, wydarzeń tamtych dni i razem z Maryją i Józefem doświadczali radości CUDU NARODZIN JEZUSA. Abyśmy i my byli zaskakiwani tym, co mówią Pasterze, co mówi Symeon czy Anna. Razem z nimi przeżywajmy każdą sytuację. Zapraszam was do każdego miejsca, w którym Maleńki Jezus przebywał; przebywa, jest. Zapraszam was do radości, która jest udziałem Ich serc, a także udziałem serc tych, którzy przychodzą pokłonić się Jezusowi. To serca czyste, otwarte, proste; serca, które otrzymały łaskę i radują się z obecności Jezusa. Każde serce na swój sposób, na ile Bóg dał zrozumienie, ale każde doświadcza wielkiej radości.

Czytaj dalej

Zaproszenie na Sylwestra

Wieczernik w wieczór sylwestrowy

 

Od pierwszych spotkań modlitewnych, organizowanych przez Wspólnotę Dusz Najmniejszych w sercach wielu wiernych  pojawiło się pragnienie wspólnej modlitwy, którą podejmujemy każdego roku w wieczór sylwestrowy. Podobnie będzie w najbliższą środę, 31 grudnia br. Wierzymy, że owocem naszego duchowego zaangażowania w Wieczernik Sylwestrowy będzie uzbrojenie serc w Bożą miłość. Będziemy prosić, by ta miłość była bronią i tarczą dla całego Kościoła, by ustrzegła nas od złości lub nienawiści. By każdy z nas mocny tą miłością przetrwał każdy trudny czas. Zapraszamy zatem, jak najliczniej zgromadźmy się w Wieczerniku Sylwestrowym wokół Nowonarodzonego Syna Bożego i Jego Niebieskiej Matki, abyśmy byli silni Bożą siłą i przezwyciężali wszelkie słabości Jego mocą w ciągu wszystkich dni Nowego Roku 2015. Niech Maryja, Matka Boża z Dzieciątkiem na ręku nam na ten ważny czas błogosławi.

Tegoroczny Wieczernik Sylwestrowy odbędzie się w Olsztynie, w parafii św. Arnolda – Olsztyn-Redykajny, początek nabożeństwa o godz. 21:00. Program modlitewny: Apel Jasnogórski, Różaniec, Adoracja Najświętszego Sakramentu i Uroczysta Eucharystia ku czci NMP Świętej Bożej Rodzicielki (początek Mszy św. ok. godz. 23:15).

Boże Narodzenie 2014

Rozradujcie się, bo Bóg jest z wami!

ZyczeniaBN_2014

Drodzy Najmniejsi!

Posiadacie to, co jest najcenniejsze, w swoich sercach macie Boga, czegóż więcej potrzeba. Jeśli zagłębicie się w tę cudowną tajemnicę obecności Boga w was, to ta tajemnica będzie nieustannie źródłem waszego szczęścia waszej radości. Właśnie z tego faktu, z tej obecności Jezusa w sercu płynie siła, moc, płynie radość, płynie wiara, ufność, miłość, pokój. Z tego płynie szczęście. Bóg wystarczy. Nie potrzeba niczego innego, bo On jest źródłem wszelkiego dobra, wszelkiego życia, źródłem wszystkiego w was. Więc zagłębiajcie się w tę niezwykłą, cudowną obecność Boga w waszych duszach i z tej Obecności czerpcie radość. Niech ta Obecność będzie źródłem miłości w waszych rodzinach, niech ta Obecność promieniuje na waszą postawę, na wasz sposób bycia, mówienia, patrzenia. Niech ta Obecność promieniuje na wasze dokonywane wybory, na całe wasze życie, niech przemienia i was, niech przemienia waszych bliskich, niech przemienia cały Kościół. Rozradujcie się, bo Bóg jest z wami!

Więcej…>>

 

Rozważanie Adwentowe – 5

Kimże będzie to Dziecię

W życiu każdego z nas jest obecny Bóg. Jego obecność jest pewnością. Inaczej nie istnielibyśmy. O tym że Bóg jest obecny w życiu każdego z nas, w każdym z nas, możemy usłyszeć w nauce Kościoła, czytać w mądrych książkach. Argumenty poparte są chociażby fragmentami z Pisma Świętego.

Bóg jest obecny. Skoro Bóg jest obecny w naszym życiu to dlaczego żyjemy tak jakby żył On w oddaleniu od nas? Jakby nie żył przy nas, nie żył w nas ale w pewnej odległości? Dlaczego w duszach pojawiają się wątpliwości co do Jego życia z nami, w nas, co do Jego opieki i prowadzenia, co do Jego miłości? Gdy czytamy Pismo św. często myślimy sobie: Wtedy Bóg działał. Osoba, która żyła w czasach Jezusa, była naocznym świadkiem wydarzeń z Jego życia uzyskała szczególną łaskę, szczególne wyróżnienie. Dlaczego nie spojrzymy na siebie i nie zobaczymy obecności Boga każdego dnia przy nas? I znowu myśli biegną ku Jezusowi, który czynił cuda i ku tym którzy wtedy żyli doświadczając tych cudów, chociażby do Apostołów. Czyżby teraz Jezus nie żył i nie był obecny w naszym życiu? Podziwiamy Świętych i w nich widzimy Bożą obecność w ich życiu, ale czy dostrzegamy obecność Boga w naszym życiu? Czy przyjmujemy tę obecność, jako coś, owszem pięknego, ale nie do końca spełniającego się? Zauważamy znaki u innych, dlaczego nie widzimy znaków obecności Boga w nas i naszym życiu? Spróbujmy zobaczyć coś gdy mamy zamknięte oczy, dodatkowo przysłonięte rękami. Czy możemy coś zobaczyć? Czy można zobaczyć jak wygląda krajobraz mając oczy zamknięte? Czy można podziwiać cuda natury zasłaniając sobie oczy? Czy można zobaczyć słońce gdy uparcie się chowa głowę?

Czytaj dalej

Rozważanie Adwentowe – 4

Doświadczyć tego, co niemożliwe 

 Serce naszej Matki wypełnia wielka miłość, wielka radość, szczęście, którym pragnie się z nami dzielić. Kiedy Anioł zwiastował Maryi niezwykłą nowinę, (nowinę nie do pojęcia, nie do zrozumienia ludzkim umysłem, bo oto w Jej łonie – w łonie Dziewicy miał począć się Bóg), Bóg udzielił Jej łaski, aby z pokorą przyjąć to, co niepojęte, co niewyobrażalne, co niemożliwe. Uniżenie i pokorna zgoda na wolę Boga sprawiły, że oto Bóg przyszedł do swojego narodu. Przyszedł w sposób niewyobrażalny. Ten, który jest Stwórcą, Wszechmocny, który nie da się ująć w jakieś ramy, przyjął Postać człowieka. Przyszedł pod Serce Maryi, stał się taki maleńki. Czytaj dalej

Spotkanie opłatkowe

opłatek2014W dniu dzisiejszym, w siedzibie naszego stowarzyszenia, odbyło się spotkanie opłatkowe. Przybyli na nie przedstawiciele całej Wspólnoty Dusz Najmniejszych z różnych miejscowości naszego kraju. Po wspólnej modlitwie wszyscy dzielili się opłatkiem, składając sobie nawzajem życzenia. Następnie zaproszono wszystkich do stołu wigilijnego na wspólny posiłek, podczas którego śpiewane były kolędy i wspominano to wszystko, co dotyczyło życia wspólnoty w ostatnim roku. Wszystkim Wam za ten świąteczny czas bardzo dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkanie, którym będzie wieczór sylwestrowy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszego spotkania…>>

Wieczernik w Gietrzwałdzie – nagrania

gietrzwaldW dniu wczorajszym, podczas Wieczernika Modlitwy w sanktuarium maryjnym w Gietrzwałdzie, nasza Wspólnota dziękowała Bogu i NMP Pani Gietrzwałdzkiej za łaskę owocnego przeżywania Adwentu i przygotowania naszych serc na zbliżającą się Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy wszystkich uczestników naszych spotkań do włączenia się w modlitwę Wspólnoty.

1. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

2. Kazanie:

Dni skupienia w Gietrzwałdzie

Bóg pragnie Bożego Narodzenia w nas, w nowy sposób, aby objawienie się Jezusakapliczka_gietrzwald w naszym życiu, w naszych sercach, w naszych duszach DAŁO NAM NOWE ŻYCIE, PEŁNĄ RADOŚĆ, SIŁĘ I MOC. Aby było impulsem, byśmy jeszcze podczas przygotowań do Świąt, PROMIENIELI BOŻĄ OBECNOŚCIĄ, pozwalając Bogu zmieniać całą rzeczywistość wokół nas. Jednocześnie byśmy byli antidotum na to, co dzieje się i dziać się będzie przed samymi Świętami. Abyśmy byli „twierdzami”, o które rozbijać się będzie szatan, który stara się nie dopuścić do Narodzenia Jezusa w ludzkich sercach. Byśmy „taranowali” wszystkie jego zakusy, podstępy i wnosili światło, radość, miłość. Po prostu starajmy się otworzyć swoje serca, aby Jezus mógł na nowo przyjść do każdego z nas, byśmy mogli Go przyjąć i rozradować się. Czytaj dalej

Wieczernik w Różanymstoku – nagrania

1. Kazanie wygłoszone podczas Wieczernika:

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu: