Konferencja o drodze do świętości naszej patronki

20230602_153303Za zgodą p. Prof. Luciany Mirri (Uniwersytet w Bolonii) zamieszczamy tekst jej konferencji o drodze do świętości naszej patronki s. Konsolaty Betrone wygłoszonej do nas 2.06.2023 roku w Czerwińsku nad Wisłą w czasie Jubileuszu 20 lat Wspólnoty Dusz Najmniejszych. Dziękujemy Jej za obecność wśród nas, za Jej zaangażowanie w proces beatyfikacyjny i rozwój dzieła dusz najmniejszych i polecamy ją modlitwie naszej wspólnoty: Jezu, Maryjo kocham Was, ratujcie dusze!

Ks. Sławomir Brewszczyński, kapelan Wspólnoty

CZCIGODNA SIOSTRA KONSOLATA BETRONE I JEJ DROGA ŚWIĘTOŚCI

Podczas kanonizacji św. Kingi w Polsce 16 czerwca 1999 r., Jan Paweł II powiedział, że „Święci nie przemijają. Świeci żyją świętymi i pragną świętości”. Chciał przez to wyjaśnić niewyczerpane pragnienie Boga tych, którzy naprawdę doświadczają dotknięcia Boga i Jego Miłości w swoim istnieniu.

Siostra Konsolata Betrone jest świetlanym przykładem w tym doświadczeniu. W jej Zapiskach w chórze, 8 września 1942 r., napisała powracającą refleksję. Jest ona o tyle ciekawa, że w tym momencie Sługa Boża jest już tylko o kilka lat od zakończenia swojego życia pokuty i ofiary. Znajduje się też w tragedii II wojny światowej. Jest to święto Maleńkiej Maryi i Najmniejszych, kiedy pisze: “Wczoraj wieczorem, w czasie Drogi Krzyżowej i dzisiaj podczas Błogosławieństwa błagałam Jezusa o łaskę kochania Go, cierpienia i ratowania dusz, tak jak jeszcze nikt Go nie kochał, tak jak jeszcze nikt nie cierpiał i nikt nie uratował tylu dusz”[1]. Czytaj całość konferencji…>>

Pielgrzymka do Medjugorie

jZarząd Katolickiego Stowarzyszenia Konsolata wraz z ks. Sławomirem, kapelanem wspólnoty dusz najmniejszych, zaprasza do uczestniczenia w pielgrzymce do Medjugorje, znanego nam miejsca objawień Matki Bożej, Królowej Pokoju. Pielgrzymka planowana jest w terminie 8 – 16 września – na uroczystości Podwyższenia Krzyża.

Więcej informacji udzielają oraz zapisy prowadzą osoby odpowiedzialne za lokalne wspólnoty.

DROGA KRZYŻOWA ze Wspólnotą Dusz Najmniejszych

Drga KWstęp

A Duch i Oblubienica mówią: «Przyjdź!»
A kto słyszy, niech powie: «Przyjdź!»
I kto odczuwa pragnienie, niech przyjdzie,
kto chce, niech wody życia darmo zaczerpnie.”Ap 22,17

Jestem.  Przyszedłem Panie…
Stoję na początku drogi. Idę prowadzony przez Ducha i Oblubienicę.
Nogi drżą…
A może nie nogi? Może to serce drży?
Nie wiem, dokąd mnie ta kolejna droga doprowadzi…
Ale Panie: „tak na wszystko”.
Boże prowadź…

Tajemnica I: Na śmierć skazany

„Oto stoję u drzwi i kołaczę,
jeśli kto, posłyszy mój głos i drzwi otworzy”  Ap 3,20

Panie – tak bardzo chcę słyszeć Twój Głos,
tak bardzo chcę usłyszeć czułe słowa Twojej Matki.
Ale boję się otwarcia tych drzwi…
Nie wiem dlaczego…
Wiem…  Ale nie chcę się przyznać.
Otwarcie serca mogło by za dużo zmienić w moim życiu… Czytaj dalej

Homilia Ks. Biskupa Szymona Stułkowskiego w dniu 2 czerwca 2023 r.

Zapraszamy do wysłuchania homilii ks. Biskupa Szymona Stułkowskiego – Ordynariusza Diecezji Płockiej, wygłoszonej 2 czerwca br. w Bazylice Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku nad Wisłą, podczas Jubileuszowego Wieczernika Modlitwy.

IMG-20230607-WA0044 (2)

 

Więcej zdjęć…>>

Jubileusz Czerwińsk

Rekolekcje formacyjne 2023

rekolekcje 2023Zapraszamy na coroczne rekolekcje formacyjne dla dusz najmniejszych. Odbędą się one w Czerwińsku n.Wisłą ( 28.06 – 1.07) Różanymstoku (7-12 sierpnia) i w Gietrzwałdzie (16-19 sierpnia).Te dwie serie rekolekcji przeznaczone są dla osób kroczących maleńką drogą miłości. Podobnie, jak w roku ubiegłym chcemy dać możliwość osobom, które dopiero na tę drogę wkraczają. Dla nich proponujemy specjalny termin rekolekcji formacyjnych – 28.08 – 1.09 br. A miejscem będzie nasze Centrum, czyli dom dusz najmniejszych w Olsztynie,

Rekolekcje poprowadzi ks. Sławomir Brewczyński, kapelan Stowarzyszenia Konsolata z Olsztyna Czytaj dalej

To było wielkie święto dusz najmniejszych

www malyZa nami Jubileusz 20 lat Wieczerników Czerwińskich. Uroczystość Jubileuszowa zgromadziła najmniejszych ze wszystkich lokalnych wspólnot. W atmosferze wdzięcznej radości dziękowaliśmy Bogu i Maryi za wspólnotę, za kapłanów prowadzących nas maleńką drogą miłości i za siebie nawzajem. Dziękujemy wszystkim za obecność. Szczególne słowa wdzięczności dla Księdza Biskupa Szymona z Płocka, dla o. Prof. Pawła Warchoła OFM Conv. i Prof. Luciany Mirri z Włoch, dla księży Salezjanów, dla osób podejmujących posługę muzyczną i wszystkich dusz najmniejszych.

Nasze usta, serca i splecione ręce wyśpiewywały Bogu nieustannie Pieśń Miłości:  Jezu, Maryjo, kocham Was, ratujcie dusze!

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu ze spotkania Jubileuszowego w Czerwińsku nad Wisłą. Dziękujemy wszystkim za Waszą obecność i wspólną modlitwę.>>

Galeria Jubileuszu