Wieczernik w Sątocznie – czas wdzięczności za dar rekolekcji


  Ostatnie nasze wakacyjne spotkanie w Wieczerniku Modlitwy, które przypadło w dniu dzisiejszym w parafii pw. Chrystusa Króla w Sątocznie k/Sępopola, było okazją dla nas wszystkich, by podsumować bardzo owocny czas naszych wspólnotowych, corocznych rekolekcji. W naszej modlitwie wyrażaliśmy wdzięczność Bogu za wszelkie otrzymane łaski i prosiliśmy o Jego pomoc w realizacji drogi naszego powołania, którą poznajemy na naszej wspólnej duchowej drodze. Dziękujemy kapłanom i licznie zebranym w świątymi wiernym za dar wspólnego spotkania, szczególnie tę wdzięczność kierujemy ku osobom, które przyczyniły się po raz kolejny do zorganizowania i przeprowadzenia Wieczernika.

Rozpoczynamy przygotowania do 10-lecia Wieczerników Modlitwy


  W najbliższą sobotę, 1 września w Czerwińsku n.Wisłą rozpoczniemy 9-miesięczne przygotowania do 10-lecia Wieczerników, które zostały właśnie tam zainaugurowane w 2003 r. Poprzez wspólną modlitwę będziemy prosić, by wspomniany Jubileusz zjednoczył na nowo wszystkie wspólnoty wieczernikowe i przyczynił się do jeszcze większego rozwoju Dzieła przy tamtejszym Sanktuarium. Tym samym informuję, że w Czerwińsku, w dniu 1 czerwca 2013 r. za zgodą i z błogosławieństwem naszego Pasterza ks. Arcybiskupa Warmińskiego i za zgodą nowego Proboszcza i Kustosza Sanktuarium w Czerwińsku odbędzie się Ogólnopolski Wieczernik naszych Wspólnot związany z głównymi obchodami wspomnianego 10-lecia. Już dzisiaj zatem zapraszam Was wszystkich do wspólnego uczestnictwa w tych ważnych spotkaniach, na których wypraszać będziemy potrzebne nam wszystkim łaski. Bardzo proszę o Waszą mobilizację, by te najbliższe 9 Wieczerników Pierwszosobotnich stanowiło Nowennę, w której damy się wszyscy zgromadzić u stóp MB Czerwińskiej, a zarazem Pani Zwycięskiej, która przygotuje nas do przeżywania kolejnego wielkiego święta dusz najmniejszych. To prowadzenie mamy obiecane i co miesiąc uczynimy kolejny krok ku zwycięstwu Miłości. Niech zatem nikogo z Was nie zabraknie już w najbliższą sobotę na inauguracji wspomnianej Nowenny. Ks. Tadeusz.

Pięć lat Wieczerników w Zawadzie k/Zielonej Góry


  Pięc lat temu, 25 sierpnia 2007 roku zostały zainaugurowane Wieczerniki Modlitwy w parafii pw. Narodzenia NMP w Zawadzie k/Zielonej Góry. Po pięciu latach wielu wiernych wraz ze wspolnotą parafialną uczestniczyło w małym jubileuszu zawadzkich spotkań. Wieczernik, w tym świątecznym dniu, miał szczególną atmosferę, co sprzyjało głębokim przeżyciom duchowym, pozostawiając w sercach trwały dotyk samego Boga. Bardzo serdecznie dziękujemy organizatorom Wieczernika – Proboszczowi Parafii ks. kan. Michałowi Zielonce i Wspólnocie Królowej Pokoju, a także wszystkim kapłanom i wiernym za dar wspólnego spotkania i przeżytego wspólnie święta.

Druga tura rekolekcji w Gietrzwałdzie zakończona


  W przedostatnim tygodniu wakacji odbyła się trzecia i zarazem ostatnia tura rekolekcji Wspólnoty Dusz Najmniejszych wprowadzających na maleńką drogę miłości, zaplanowanych na ten rok. I tym razem wykorzystano wszystkie miejsca wolne w gietrzwałdzkim domu rekolekcyjnym, a liczna grupa uczestników rekolekcji mogła doświadczyć wielu łask Bożych za przyczyną Matki Bożej. Dziękujemy osobom prowadzącym i uczestnikom za współtworzenie tygodniowego wieczernika rekolekcyjnego. Szczególnie dziękujemy Zarządowi Stowarzyszenia „Konsolata” za zorganizowanie tegorocznych rekolekcji, a także osobom podejmującym różne posługi podczas trwania całego czasu rekolekcyjnego.

Powołani do Miłości – Wieczernik w Gietrzwałdzie


  Na kolejnym Wieczerniku Modlitwy zorganizowanym w Sanktuarium Maryjnym w Gietrzwałdzie, w gronie licznie zebranych pielgrzymów, modliliśmy się o łaski potrzebne do kroczenia drogą powołania do Miłości. Przypominając sobie, że to powołanie jest nadrzędnym upraszaliśmy dar miłości dla wszystkich wierzących. W ten sposób dzieliliśmy się z innymi bogactwem łask, które Bóg udzielił po raz kolejny naszej Wspólnocie podczas przeżywanych rekolekcji. Dziękujemy wszystkim wiernym, w tym kapłanom i siostrom zakonnym za dar tworzenia tak bogatego w Miłość Wieczernika. Szczególnie wyrażamy tę wdzięczność posługującemu podczas naszego spotkania zespołowi muzycznemu „Adoramus” z Tczewa.

Rekolekcje z Matką Bożą Gietrzwałdzką


  Zakończylismy drugą turę rekolekcji wprowadzających na maleńką drogę miłości. Tym razem siedemdziesięcioosobowa grupa uczestników zgromadziła się u stóp Pani Gietrzwałdzkiej, by rozważać tajemnice Bożej Miłości. Każdy krok uczyniony na tych ćwiczeniach duchowych wprowadzał nas w coraz bliższą i doskonalszą relację z Bogiem. Rozważając postawę sługi, niewolnika oraz dziecka otwieraliśmy nasze serca na Przymierze z Bogiem, a pomocą nam była królująca w saktuarium gietrzwałdzkim Najświętsza Maryja Panna. Dziękujemy wszystkim organizatorom, osobom posługującym i wszystkim uczestnikom rekolekcji za ten ubogacający nas Miłością święty czas. Bardzo gorąco dziękujemy Regince Bociek za jej posługę muzyczną podczas wszystkich dni rekolekcyjnych.

Kolejny Wieczernik Różanostocki


  Sierpniowy Wieczernik Modlitwy w Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku był zwieńczeniem całotygodniowych rekolekcji, które stały się dla wielu uczestników naszych comiesięcznych spotkań czasem ubogacenia serc Bożą Miłością. Rozważanie o wierze, która „góry przenosi” pomagało nam stanąć w prawdzie przed Bogiem i otworzyć się na dar „ziarnka gorczycy” – tak bardzo potrzebny, by w naszej codzienności góry przenosić, odsuwać góry miłości własnej, góry egoizmu i dostrzegać góry Miłości Bożej, które do tej pory były zasłonięte naszym „ego”. Dziękujemy wszystkim tym, którzy przybyli po raz kolejny do różanostockiego sanktuarium i tworzyli wspólnie ten Wieczernik. Dziękujemy wszystkim kapłanom, siostrom zakonnym, pielgrzymom z Polski i z Niemiec, a szczególnie wszystkim posługującym na naszym spotkaniu. Po raz kolejny dziękujemy zespołowi „Najmniejsi” z Warszawy za ich posługę muzyczną.

Dziękujemy za rekolekcje w Różanymstoku


  W dniach od 6 do 10 sierpnia br. wielu uczestników Wieczerników Różanostockich uczestniczyło w corocznych rekolekcjach wprowadzających na maleńką drogę miłości. Podczas tych dni ubogaconych Słowem Bozym, konferencjami, Eucharystią, Adoracją i modlitwą odkrywaliśmy obecną pośród nas Miłość Bożą. Staraliśmy się z pomocą Ducha Swiętego dostrzec tę Miłość, zauważyć ją uobecniającą się niemalże wszędzie i uwielbić Boga za ten Dar. Zwieńczeniem naszych duchowych ćwiczeń był wspólny Wieczernik Modlitwy w różanostockiej bazylice, podczas którego Miłość Boża w jeszcze większym wymiarze stała się Darem naszych maleńkich serc. Dziękujemy wszystkim organizatorom i uczestnikom za kolejny piękny czas doświadczania Boga w Jego Miłości Miłosiernej. Szczególnie dziękujemy Salezjanom z Różanegostoku, wszystkim osobom podejmującym trud przygotowania i przeprowadzenia rekolekcji, a szczególnie zespołowi muzycznemu „Najmniejsi” z Warszawy.

Sierpniowy Wieczernik w Czerwińsku


  Sierpniowy Wieczernik Modlitwy w Czerwińsku nad Wisłą zgromadził ponownie wielu wiernych z centralnej Polski, którzy jednocząc się ze wszystkimi czcicielami Matki Najświętszej w jedności serc trwali na potrzebnej nam wszystkim modlitwie. Miesiąc sierpień szczególnie zwraca nasze serca ku królującej Maryi, a jednoczesnie pomaga niejako z większą wiarą wypraszać potrzebne łaski naszej OjczyŸnie, naszym rodzinom i nam samym. W takim też duchu tworzyliśmy spotkanie u stóp Matki Bożej Pocieszenia, ufając że wszystkie nasze prośby zanoszone do Boga przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny będą wysłuchane. Dziękujemy Salezjanom, którzy ponownie gościli nas w Czerwińsku, wszystkim wiernym, zwłaszcza posługującym osobom za dar tego spotkania. Szczgólnie tę wdzięczność wyrażamy zespołom: „Echo Maryi” i „Najmniejszym” za ich posługę muzyczną.