Orędzie NMP Królowej Pokoju, 25 maja 2009 r.

  „Drogie dzieci! W tym czasie wszystkich was wzywam, abyście się modlili o zesłanie Ducha Świętego na każde ochrzczone stworzenie, tak aby Duch Święty wszystkich odnowił i poprowadził na drogę świadczenia o waszej wierze, was i wszystkich, którzy są daleko od Boga i Jego miłości. Jestem z wami i oręduję za wami przed Wszechmogącym. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”Za: www.medjugorje.hr

Ostatni etap przygotowania do Wieczernika Ogólnopolskiego

  Już w najbliższy piątek 22 maja rozpoczniemy 9 – dniową Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy wszystkich uczestników wieczernikowej drogi do podjęcia tej wspólnej modlitwy w intencji Dzieła i zbliżającego się spotkania w Sercu Bożego Miłosierdzia, czyli Wieczernika Ogólnopolskiego w Krakowie-Łagiewnikach. Przypominamy, że spotkanie odbędzie się dnia 6 czerwca br. w godzinach od 11:00 do 16:00. Będziemy tam jednoczyć się z całym Kościołem, który dziękować będzie Bogu za życie i posługę Sługi Bożego, Jana Pawła II oraz wołać, aby nastąpiło kolejne, nowe wylanie łask Ducha Świętego. Będziemy Boga prosili, aby zatriumfowała miłość miłosierna w naszej Ojczyźnie i świecie oraz aby zatriumfowały liczne Wieczerniki Modlitwy, w których licznie zebrani wierni upraszać będą ten triumf. Zachęcamy do licznego włączenia się w ten Wieczernik. Prosimy też organizatorów grup pielgrzymkowych i indywidualnych uczestników spotkania poruszających się prywatnymi pojazdami o orientacyjne podanie ilości autokarów i samochodów, dla których organizatorzy pragną zapewnić miejsca parkingowe. Powyższe informacje prosimy przesyłać z naszej podstrony: , lub udzielając informacji telefonicznie na następujące numery: (089)523 79 96; (023)662 29 48. Przekażmy tę informację także innym zainteresowanym osobom.

Czytajmy Ewangelię św. Marka

  Na naszej stronie internetowej rozpoczęliśmy wspólne rozważanie Ewangelii św. Marka. To druga księga Pisma św. czytana przez Wspólnotę po Ewangelii św. Mateusza. Zapraszamy do jednoczenia się z nami i wspólnego studium Słowa Bożego w połączeniu z rozważaniami dla dusz najmniejszych. Bardzo prosta i przystępna treść rozważań z pewnością przybliży każdego do opisywanych wydarzeń biblijnych i pozwoli zakosztować uczestnictwa w tym wszystkim co zawierają prawdy ewangeliczne. Zachęcamy też do dzielenia się zawartym tu bogactwem z osobami nam bliskimi, przez co przyczynić się każdy z nas może do otwarcia ludzkich serc na wciąż aktualne i żywe Słowo Boże.

Zapraszamy na Wieczernik do Gietrzwałdu w zmienionej godzinie

  Od maja do września zmienia się czas spotkań organizowanych w ramach Wieczerników Modlitwy w sanktuarium maryjnym w Gietrzwałdzie. Już w najbliższą sobotę zapraszamy stałych uczestników jak również wszystkich przybywających do tego pięknego sanktuarium pielgrzymów do wspólnej modlitwy od godziny 17:30. Program Wieczernika: 17:30 Modlitwa Różańcowa, 18:00 Msza św., 19:00 Nabożeństwo Majowe, Adoracja Najświętszego Sakramentu, 21:00 Apel Jasnogórski. Przekażmy tę wiadomość o zmianie czasu innym osobom zainteresowanym naszymi spotkaniami. Do zobaczenia w Gietrzwałdzie.

Orędzie NMP Królowej Pokoju z dnia 2 maja br.

  Pielgrzymi zaczęli przychodzić jeszcze przed 5 rano pod Niebieski Krzyż w Medjugorje w oczekiwaniu na Objawienie w dniu 2 maja. Nieustannie odmawiano Różaniec. Zgromadziło się wiele tysięcy ludzi otaczając całą przestrzeń u podstawy Wzgórza Objawień. Matka Boża przyszła o godz. 8:52 rano i pozostała około 3 minut. Mirjana powiedziała, „Nasza Pani była bardzo smutna. Przekazała jedynie orędzie i pobłogosławiła nas.” Oto treść orędzia:„Drogie dzieci! Już od dłuższego czasu daję wam moje macierzyńskie Serce i podaję wam mojego Syna. Wy mnie odrzucacie. Pozwalacie, aby grzech coraz bardziej was otaczał. Pozwalacie, aby was zdobywał i odbierał wam zdolność rozeznania. Biedne moje dzieci, popatrzcie wokół siebie i obserwujcie znaki czasu. Czy myślicie, że możecie żyć bez Bożego błogosławieństwa?  Nie pozwólcie, aby ciemność was ogarnęła. Z głębi serca pragnijcie mego Syna. Jego Imię rozprasza najgęstszą ciemność. Ja będę z wami, wy tylko wzywajcie mnie: „Oto jesteśmy, Matko prowadź nas!”. Dziękuję wam”.Za: www.medjugorje.republika.pl/Zobacz też: nagranie video.