Czerwińsk – Sątoczno – Szczytno. Najbliższe Wieczerniki


  Wspólnota Dusz Najmniejszych zaprasza wszystkich wiernych na nasze kolejne Wieczerniki Modlitwy. W dniu dzisiejszym od godz. 16:30 zapraszamy do parafii Chrystusa Króla w Sątocznie k/Kętrzyna do uczestnictwa w Wieczerniku Modlitwy. W programie naszego spotkania: modlitwa różańcowa, Eucharystia, Adoracja Najświętszego Sakrtamentu i Błogosławieństwo. Również w dniu dziesiejszym spotkamy się na comiesięcznym dniu skupienia w Czerwińsku nad Wisłą, by kontynuować naszą dziewięciomiesięczną nowennę przygotowującą nas do jubileuszu 10_lecia Wieczerników Modlitwy. Początek dzisiejszego spotkania u stóp Pani Mazowsza o godz. 17:30. Jutro natomiast zapraszamy wszystkich uczestników do sanktuarium maryjnego w Czerwińsku na kolejny Wieczernik Modlitwy. Początek o godz. 10:30. W programie nabożeństwa; modlitwa różańcowa, Adoracja Najświętszego Sakramentu, Eucharystia oraz po przerwie; modlitwa dla uczczenia Krzyża św. i błogosławieństwo. Więcej na stronie sanktuaryjnej…>>
W najbliższy czwartek, tj. 6 grudnia zapraszamy na pierwsze nasze spotkanie w Wieczerniku Modlitwy, który odbędzie się w klasztorze sióstr klarysek kapucynek w Szczytnie, Archidiecezja Warmińska. Początek nabożeństwa o godz. 17:00. W programie; modlitwa różańcowa, Eucharystia i Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Szósta rocznica śmierci śp. Ks. Józefa Gregorkiewicza


  W dniu dzisiejszym, 30 listopada, przypada szósta rocznica odejścia do domu Ojca śp. Ks. Józefa Gregorkiewicza – salezjanina, współtwórcy Wieczerników Modlitwy w Czerwińsku nad Wisłą, a także kierownika duchowego wielu z nas, dusz najmniejszych. Zapraszamy na stronę internetową poświęconą temu Kapłanowi i do przypomnienia sobie Jego bogatego życiorysu oraz zostawionego przez tego kapłana testamentu duchowego. W dniu dzisiejszym podczas naszego dnia skupienia, który odbędzie się w Czerwińsku, zostanie odprawiona Msza św. w intencji tego świątobliwego Kapłana, natomiast przed Eucharystią odmówimy modlitwę różańcową na cmentarzu w Czerwińsku, gdzie złożono doczesne szczątki śp. Ks. Józefa.

Dziękujemy Bogu za dar kolejnego spotkania i wspólnej modlitwy


  Kochani, dziękuję wam za ten ważny czas, który  wspólnie przeżyliśmy, czas związany z kolejnym naszym spotkaniem w gronie osób wyrażających swoją miłość, swoją troskę, swoją odpowiedzialność za naszą Wspólnotę. Dziękuję za wasze wstawienie się na wspólnej Eucharystii, by dać świadectwo o waszej wierze, o waszej miłości i o waszym posłuszeństwie wobec Kościoła. Dziękuję wam, iż wasze serca okazały miłość tutejszemu, a zarazem naszemu Pasterzowi. Dziękuję wszystkim, którzy przybyliście do Olsztyna, dziękuje też tym, którzy trwali na modlitwie w tym czasie, jednocząc się z nami.

Więcej…>>
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania…>>

Trzecia rocznica inauguracji działalności Stowarzyszenia Konsolata


  Drodzy Członkowie i Sympatycy stowarzyszenia „Konsolata”.
W ostatnich dniach listopada przeżywamy już po raz trzeci, ważną dla naszej całej Wspólnoty i Dzieła nam powierzonego, rocznicę zainaugurowania działalności katolickiego stowarzyszenia „Konsolata”. Pragniemy jak co roku uczcić ten dzień wspólnym spotkaniem się w gronie wszystkich osób tworzących, wspierających i interesujących się działalnością naszego stowarzyszenia. Pragnę zatem, w imieniu swoim i wszystkich osób tworzących Władze Stowarzyszenia zaprosić Was na okolicznościowe spotkanie, które odbędzie się w najbliższą sobotę, tj. 24 listopada br. w pomieszczeniach parafii NMP Wspomożycielki Wiernych w Olsztynie – Likusach (ul. Bałtycka). Początek uroczystej Eucharystii o godz. 10:00. Po Mszy św. nowym członkom stowarzyszenia zostaną uroczyście wręczone legitymacje członkowskie. Następnie nastąpi spotkanie sprawozdawczo-informacyjne dotyczące naszej działalności i wspólna agapa. Czekam na Was!
Ks. Tadeusz Pawluk – kapelan Stowarzyszenia.

Więcej…>>

Wieczernik w Ostrowie Wlkp.


  Podczas Wieczernika w Ostrowie Wlkp. przypomninaliśmy sobie, czym jest miłosierdzie. Jeszcze raz uświadamialiśmy sobie, iż Bóg rozlał miłosierdzie już na samym początku. Najpierw miłość – stworzenie świata, zaraz potem miłosierdzie. Wielki wylew miłosierdzia wraz z miłością nastąpił wtedy, kiedy Jezus przyszedł na świat i kiedy dokonał Dzieła Zbawienia. I jeszcze raz dokona się ten niezwykły wylew Bożej miłości i miłosierdzia na końcu czasów. Ale nieustannie Bóg kocha i wyrazem tej miłości jest nieustanny wypływ Bożego Miłosierdzia na losy ludzkie. Wszystko, co dokonywało się w narodzie wybranym, co dokonuje się teraz w Kościele, to jest wyraz Bożego Miłosierdzia. To Boże Miłosierdzie, które jest pośród nas, które jest niejako czynne, działa. Dzięki niemu i my żyjemy, możemy wzrastać, możemy się doskonalić, uświęcać.
Dziękujemy wszystkim osobom tworzącym kolejny Wieczernik Modlitwy w klasztorze sióstr klarysek kapucynek w Ostrowie, wszystkim kapłanom, a szczególnie siostrom goszczącym nas w swoim domu.

Wieczernik z NMP Matką Miłosierdzia


  W dniu 17 listopada br., podczas Wieczernika Modlitwy w Gietrzwałdzie, nasza Wspólnota zobowiązała się do wsparcia modlitewnego dzieła ewangelizacyjnego, które rozpoczęło we wspomnianym dniu w Archidiecezji Warmińskiej. Starajmy się potraktować to zobowiązanie bardzo poważnie. Uświadamiajmy też wszystkim duszom maleńkim, że każdy z nas powinien wziąć sobie to zobowiązanie do swego serca i modlić się za wspomniane dzieło, a także wspierać je drobnymi ofiarkami. BudŸmy też, w gronie osób uczestniczących w życiu naszej Wspólnoty, świadomość wspólnej odpowiedzialności za nie. Jest to bardzo ważna część tego dzieła, mająca ogromny wpływ na jego przebieg. Więc gdziekolwiek będziemy, to należy pamiętać w modlitwie o wspomnianym dziele, łączyć się z nim i uczulać wszystkich na konieczność modlitwy w tej intencji. Jesteśmy cząstką tego Kościoła, należymy do niego, czerpiemy z niego, dlatego też postarajmy się coś dać z siebie Kościołowi.
Dziękujemy wszystkim kapłanom, siostrom zakonnym i licznie zgromadzonym w bazylice gietrzwałdzkiej pielgrzymom za dar kolejnego Wieczernika. Wdzięczność naszą wyrażamy również zespołowi „Adoramus” z Tczewa za kolejną posługę muzyczną podczas naszego spotkania.

Zaproszenie na kolejne spotkania Wspólnoty do Gietrzwałdu


  Już w dniu jutrzejszym (piątek 16 listopada) oraz w sobotę (17 listopada) nasza Wspólnota zaprasza wszystkich uczestników Wieczerników Modlitwy na kolejne spotkania, które odbędą się w sanktuarium maryjnym w Gietrzwałdzie. Najpierw, w ramach przeprowadzanych dni skupienia, spotkamy się w Domu Rekolekcyjnym, by duchowo przygotować się do sobotniej wspólnej naszej posługi, a w sobotę uczestniczyć będziemy w kolejnym Wieczerniku, który przeprowadzony zostanie w Bazylice. Początek spotkania w piątek o godz. 18:00. W sobotę początek Wieczernika Modlitwy o godz. 10:00. Posługę muzyczną na sobotnim spotkaniu podejmie zespół „Adoramus” z Tczewa.

Dziękujemy Bogu za dar kolejnych spotkań w Różanymstoku


  Z wielką radością rozpoczęliśmy dni skupienia w Różanymstoku, w miejscu, w którym wiele serc na nie czekało. Spotkaliśmy się w gronie osób spragnionych Boga, które idąc Maleńką Drogą Miłości bardzo potrzebują prowadzenia i wsparcia na tej drodze. Te osoby szczególnie czekały na te dni. Podczas naszego skupienia i Wieczernika rozważaliśmy tajemnicę Bożej miłości. Mowa była o tym, czym jest nasza wspólnota, czym jest ona dla duszy i co takiego Bóg dla dusz najmniejszych w tej wspólnocie przygotowuje? Chcieliśmy też uświadomić sobie jak bardzo Bóg pragnie, byśmy wszyscy otworzyli się na Jego Boże Serce, zaznaczając również, iż tak naprawdę nie jesteśmy osamotnionymi duszami, gdzieś tam żyjącymi na skraju Polski. Jesteśmy bowiem duszami należącymi do wielkiej Wspólnoty Miłości Bożej. I takich dusz jak my jest wiele. A wszystkie razem tworzą wielkie ognisko miłości, które w Kościele, jak wierzymy zapłonie, rozpalając miłość w wielu następnych sercach. Dziękujemy wszystkim kapłanom, siostrom zakonnym i licznie przybyłym pielgrzymom za dar tego kolejnego ważnego dla nas spotkania. Szczególnie dziękujemy zespołowi muzycznemu „Najmniejsi” z Warszawy za ich kolejną posługę na Wieczerniku.

Więcej…>>

Zaproszenie na kolejne spotkanie w Wieczerniku Różanostockim


  Wspólnota Dusz Najmniejszych zaprasza wszystkich wiernych na kolejne spotkanie modlitewne do sanktuarium maryjnego w Różanymstoku. Jeszcze w dniu dzisiejszym (w piątek) spotkamy się na dniu skupienia, jutro natomiast od godz. 10:30 rozpoczniemy kolejne spotkanie w ramach comiesięcznych Wieczerników Różanostockich. W programie nabożeństwa: modlitwa różańcowa, Adoracja Najświętszego Sakramentu, Eucharystia oraz modlitwa u stóp Krzyża.

W Noc Sylwestrową wspólnie wejdziemy w Rok Jubileuszowy


  Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w okolicznościowym spotkaniu, które będzie wspólną naszą inauguracją Roku Jubileuszowego. Ten ważny krok uczynimy w Noc Sylwestrową, spotykając się na Wieczerniku Modlitwy wprowadzającym nas w Nowy Rok 2013. To spotkanie odbędzie się w Czerwińsku nad Wisłą, 31 grudnia br. Naszą modlitwę rozpoczniemy Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00. W programie tego okolicznościowego spotkania znajdzie się wspólna modlitwa różańcowa, Adoracja Najświętszego Sakramentu, uroczysta Eucharystia oraz wspólna agapa. Już dzisiaj zapraszamy wszystkie wspólnoty wieczernikowe i wszystkich uczestników naszych wieczerników na to spotkanie. Bardzo nas was wszystkich liczymy.