ZAPROSZENIE NA WIECZERNIK SYLWESTROWY DO GIETRZWAŁDU


Przyjąć całym sobą błogosławieństwo Nieba
Zapraszamy wszystkich Was na Wieczernik Sylwestrowy, na spotkanie, podczas którego przyjmiemy całym sobą błogosławieństwo Nieba dane nam na cały rok. Dane Wspólnocie jako żywemu organizmowi, jako cząstce Kościoła, jako duszom, które zjednoczone z Jezusem pragną odpowiadać jeszcze bardziej, jeszcze żywiej całymi sobą na powołanie, które On daje. Odpowiadać całymi sobą na wszelkie łaski ku temu dawane, odpowiadać na Boże oczekiwania. Niech ten czas będzie dla każdego z nas czasem błogosławionym, czasem spędzonym wraz z Bogiem, czasem, kiedy nasze dusze otworzą się na głębsze zrozumienie istoty powołania każdej duszy. Niech Bóg i Matka Najświętsza błogosławią nas! Niech Pani Gietrzwałdzka będzie razem z nami modląc się podczas tego Wieczernika, by Boża miłość dotknęła naszych serc, otworzyła je i pouczała je o tym, co jest bardzo ważne dla nas, dla Wspólnoty, dla całego Kościoła. W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Warto przeczytać:
Zaproszenie na Wieczernik Sylwestrowy
Orędzie na Nowy Rok 2012

Wieczernik Sylwestrowy w Gietrzwałdzie


SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ GIETRZWAŁDZKIEJ – 31 grudnia 2011, godz. 21:00. Z posługą muzyczną ZESPOŁU ADORAMUS z Tczewa i ZESPOŁU NAJMNIEJSI z Warszawy. Organizatorzy Wieczerników Modlitwy wraz z Gospodarzami – Księżmi Kanonikami pracującymi w Sanktuarium Maryjnym w Gietrzwałdzie, zapraszają wszystkich wiernych na okolicznościowy Wieczernik w Noc Sylwestrową, w dniu 31 grudnia br. do tamtejszej Bazyliki, by u stóp Najświętszej Maryi Panny, czczonej w Cudownym Wizerunku Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, w czuwaniu modlitewnym, rozważaniu tajemnic różańcowych i wspólnym uczestnictwem w uroczystej Eucharystii ku czci NMP Świętej Bożej Rodzicielki oczekiwać i przywitać Nowy Rok 2012.
Szczegółowy program Wieczernika:
21.00 – Apel Jasnogórski
21.30 – Modlitwa Różańcowa
22.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu
23.30 – Błogosławieństwo indywidualne (z nałożeniem rąk kapłana)
24.00 – Uroczysta Msza św. koncelebrowana w intencji uczestników Wieczernika i ich rodzin
Po Mszy św. wspólna agapa w sali gietrzwałdzkiego Gimnazjum.
LICZYMY NA WASZE LICZNE UCZESTNICTWO!

Więcej:
<ZESPÓŁ ADORAMUS

Boże Narodzenia 2011


„Kościół domem i szkołą komunii”
2011-2012 „Kościół naszym domem”

Życzymy Wam, Drodzy Najmniejsi, by to dzisiejsze przyjęcie Jezusa w Tajemnicy Bożego Narodzenia było dla każdego z nas przyjęciem jednocześnie mocy, siły, by wytrwać w powołaniu na Maleńkiej Drodze Miłości, w dalszym budowaniu Wspólnoty Dusz Najmniejszych i realizacji Dzieła Najmniejszych, a tym samym by ciągle dążyć do zjednoczenia z Głową Kościoła. Byśmy otwierając się na zjednoczenie, którego tak bardzo Bóg pragnie dla każdego z nas, umiłowali jeszcze bardziej Kościół – nasz Dom. A myśląc o wszystkich członkach Żywego Ciała przyczynili się do rozlewu błogosławieństwa i łask nam udzielanych na pozostałe członki Kościoła.

Zapraszamy na stronę
1. Oczekiwanie na Narodzenie Jezusa 1
2. Oczekiwanie na Narodzenie Jezusa 2
3. Wigilia Bożego Narodzenia 2011

Zaproszenie na dzień skupienia i Wieczernik do Gietrzwałdu


Zbliża się czas naszych kolejnych spotkań, tym razem na dniach skupienia i Wieczerniku Modlitwy w Gietrzwałdzie. Zgromadzimy się już dzisiaj w domu rekolekcyjnym przy gietrzwałdzkim sanktuarium z sercami gotowymi i otwartymi, pragnącymi spotkania z Bogiem. Na to spotkanie już czekamy niecierpliwie, jako na czas oczekiwany przez wszystkich z wielką tęsknotą. Wierzymy, że będzie to czas rzeczywistego otwierania się na Bożą rzeczywistość, Bożą obecność, Boży świat. A serca nasze będą przyjmować całą pełnię Boga, który zstępować będzie i udzielać naszym sercom, przygotowywać je na kolejne objawienie Boga Wcielonego. Niech zatem miłość gości w naszych sercach, niech ona daje naszym sercom światło, mądrość, zrozumienie. Niech ona je prowadzi i daje właściwe rozpoznawanie znaków Bożych. Niech Bóg przez wstawiennictwo Pani Gietrzwałdzkiej nam wszystkim pobłogosławi.
Zapraszamy!
Piątek – od godz. 18:00 – skupienie miesięczne dla Wspolnoty Dusz Najmniejszych
Sobota – od godz. 10:00 – Wieczernik M0dlitwy. Posługę muzyczną podejmie zespół ADORAMUS z Tczewa

Dziękujemy za dar spotkania w Czerwińsku


W dniu wczorajszym spotkaliśmy się na kolejnym Wieczerniku Modlitwy w Czerwińsku nad Wisłą, który poświęcony był modlitwie na dusze w czyśćcu cierpiące, za naszych bliskich zmarłych, którzy bardzo potrzebują miłości. Jako wspólnota krocząca drogą miłości modliliśmy się, by w tych ważnych dniach oktawy uroczystości Wszystkich Świętych, wszystkie dusze oczekujące łaski oglądania Boga twarzą w Twarz mogły ziścić swe pragnienia i zjednoczyć się w pełni ze swoim umiłowanym Ojcem w Niebie. Dziękujemy licznie zebranym uczestnikom tego spotkania za dar wspólnego czasu listopadowej refleksji i modlitwy. Dziękujemy kapłanom i wszystkim osobom podejmującym ciężar przygotowania i posługi na rzecz całej Wspólnoty. Szczególnie dziękujemy zespołowi „Echo Maryi” za ich kolejną posługę muzyczną na Wieczerniku.

Pielgrzymka do Lisieux i Moncalieri


Zapraszamy dusze najmniejsze, które chciałyby uczestniczyć w pielgrzymce do miejsc związanych z życiem i działalnością św. Teresy od Dzieciątka Jezus oraz sł B. s. Konsolatą Betrone do współuczestniczenia w pielgrzymce do Lisieux i Moncalieri. Wspomniana pielgrzymka planowana jest w dniach od 29 września do 9 października br. Szczegółowy program pielgrzymki, wszelkie informacje i zapisy pod numerem telefonu w Płońsku 23 6622948. Wszystkich prosimy o modlitwę i duchową jedność ze Wspólnotą podczas dni przygotowania się do pielgrzymki i wspólnego pielgrzymowania.

Zapraszamy na kolejny Wieczernik Modlitwy do Gietrzwałdu


W najbliższą sobotę, 17 września br. zapraszamy wszystkich wiernych do współtworzenia Wieczernika Modlitwy w sanktuarium maryjnym w Gietrzwałdzie. Początek spotkania o godz. 17:30. W programie nabożeństwa: Modlitwa Różańcowa, Eucharystia, Adoracja Najświętszego Sakramentu i Apel Jasnogórski. Na zakończenie błogosławieństwo chorych. Posługę muzyczną podejmie po raz kolejny zespół wokalno-instrumentalny ADORAMUS z Tczewa.

Środowa Audiencja Generalna


Audiencja ogólna: Jak modlić się w trudnych życiowych sytuacjach?

Chwile cierpienia i udręki są dla wierzących szczególną okazją do modlitwy. Wołanie do Boga staje się wówczas swoistym wyznaniem wiary w Jego bliskość – mówił Benedykt XVI w kolejnej katechezie poświęconej modlitwie. Tym razem postanowił on uczyć wiernych modlitwy na podstawie Psalmów, które, jak stwierdził stanowią idealny modlitewnik. Dziś rozważał Psalm 3. Według tradycji hebrajskiej jest to modlitwa króla Dawida zmuszonego do ucieczki przed własnym synem Absalomem. Jego lamentację przenika głęboka ufność w opiekę Bożą. Treść Psalmu ma swoje odniesienie do życia każdego człowieka, któremu nie obcy jest ból, gorycz serca, poczucie samotności, rozpacz, które przychodzi mu skonfrontować z pragnieniem zawierzenia Bogu. Ilustracją tej modlitwy są liczne teksty biblijne odnoszące się do Chrystusa, który w swej męce i cierpieniu na Krzyżu daje się poznać jako Jedyny Sprawiedliwy, który zaufał Ojcu w najwyższym stopniu. Modlitwa wyrażona w Psalmie 3 przypomina, że Bóg jest zawsze blisko człowieka, także w ciemnościach życia, w chwilach jego zagubienia, w niebezpieczeństwach, w cierpieniu i samotności, w momentach rozpaczy.

Więcej: na stronie Radia Watykańskiego
oraz
na stronie Radia Maryja

Orędzie NMP Królowej Pokoju


Orędzie, 25. sierpnia 2011

„Drogie dzieci! Dziś wzywam was, abyście się modlili i pościli w moich intencjach, bowiem szatan chce zniszczyć mój plan. Zaczęłam tu od tej parafii i wezwałam cały świat. Wielu odpowiedziało, ale jest wielu [ludzi], którzy nie chcą ani usłyszeć ani przyjąć mojego wezwania. Dlatego wy, którzy powiedzieliście TAK bądźcie silni i zdecydowani. Dziękuję, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

Za: www.medjugorje.hr/pl

Wieczernik sierpniowy w Różanymstoku


W sierpniu, podczas kolejnego miesiąca wakacyjnego, krocząc drogą wieczernikową spotkaliśmy się na kolejnym Wieczerniku Różanostockim. Był on okazją do uwielbienia Boga za dar Matki Bożej oraz za Jej Wniebowzięcie. Podczas uroczystej Mszy św. koncelebrowanej wysłuchaliśmy relacji-świadectwa z zakończonych rekolekcji dla Dusz Najmniejszych i wyraziliśmy Bogu, Jego Matce i ludziom wdzięczność za otrzymane łaski i wszelkie dobro. Dziękujemy i tą drogą wszystkim za udzieloną nam wszelką pomoc, a szczególnie Gospodarzom oraz posługującym zespołom instrumentalno-wokalnym „Najmniejsi” i „Jedyna Droga”.