Spotkajmy się ponownie u tronu Pani Gietrzwałdzkiej


  W najbliższą sobotę, tj. 21.01 spotkamy się na Wieczerniku Modlitwy w Gietrzwałdzie, gdzie już z tęsknotą oczekuje nas Matka Najświętsza. Usposabiajmy więc nasze serca, by odpowiedzieć Jej ich otwartością i miłością. Ona sama będzie zanurzać nas w Bożej obecności i napełniać obfitością Jego łask.
Początek Wieczernika o godz. 10.00
Już w piątek (20.01) zapraszamy do formacji naszych serc podczas comiesięcznego skupienia dla Wspólnoty Dusz Maleńkich- od godz. 18.00

Pięć lat Wieczerników Różanostockich


  Na ten jubileuszowy Wieczernik przybyło znacznie więcej uczestników, by u stóp Matki Bożej, Różanostockiej Wspomożycielki, wyrazić swoją wdzięczność za pięć lat naszych regularnych spotkań i za wszelkie łaski, jakimi Bóg przez wstawiennictwo Maryi nas obdarzył. Mimo chłodu i złych warunków na drogach, mimo niespodziewanego ataku zimy serca tych, którzy pokochali Panią z Różanegostoku, z gorącą miłością zgromadziły się we wspólnotę miłości i uwielbienia. Jubileuszową radość i doświadczenie wspólnoty serc pomnożyło nasze nawiedzenie powstającego w pobliżu Różanegostoku sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Sokółce. Rozlewający się pokój Boży z Tajemnicy Eucharystii oddalał z każdą chwilą wszelkie obawy i troski, co uczynilo cały ten dzień pięknym, a nasze wspólne pielgrzymowanie bardzo owocnym. Dziękujemy wszystkim kapłanom, siostrom zakonym i wiernym za dar wspólnego spotkania i cudownego duchowego przeżycia. Naszą wdzięczność wyrażamy także osobom, które przyczyniły się do zorganizowania i przeprowadzenia Wieczernika, zwłaszcza organizatorom grup pielgrzymkowych (w szczególności z Płocka, Warszawy, Płońska, Olsztyna, Łodzi, Białegostoku, Suwałk, Augustowa, Sokółki, Dąbrowy Biał.)i posługującemu zespołowi muzycznemu „Najmniejsi” z Warszawy.

Wieczernik w klasztorze sióstr klarysek kapucynek


  Wspólne spotkanie Wspólnoty Wieczernika wraz z siostrami klaryskami kapucynkami w Ostrowie Wielkopolskim było okazją do modlitwy dziękczynno-błagalnej związanej z zakończeniem starego i rozpoczęciem nowego roku. Wieczernik Modlitwy był tym razem poprzedzony całodniowym skupieniem, podczas którego siostry zakonne wypraszały łaski dla gromadzących się co miesiąc w ich klasztorze wiernych i ich rodzin. Nie mogło więc zabraknąć obfitości Bożego błogosławieństwa podczas wspólnej wieczornej modlitwy. Dziękujemy Gospodyniom spotkania oraz prowadzącym Wieczernik kapłanom za ten pełen ducha czas poświęcony Bogu.

Wieczernik w Czerwińsku


  Rozpoczynając kolejny rok wspólnego kroczenia drogą wieczernikową, jak w każdą pierwszą sobotę miesiąca, spotkaliśmy się w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku. W duchu wynagrodzenia Jej Niepokalanemu Sercu, napełnialiśmy się Bożą Miłością i Miłosierdziem, czerpaliśmy siły do wiernego kroczenia drogą miłości w naszej codzienności.
Posługę muzyczną podjął zespół „Echo Maryi” oraz „Najmniejsi”,którym wyrażamy naszą wdzięczność. Dzięki obecności Pana Michała i Radia Konsolata mogli łączyć się z nami duchowo wszyscy słuchacze. Dziękujemy wszystkim tworzącym Wieczernik za wspólną modlitwę. W szczególny sposób Kapłanom i wszystkim organizatorom.
Zapraszamy na kolejne spotkania.

Wieczernik w Święto Świętej Rodziny


  Ostatni Wieczernik Modlitwy w roku 2011, który zgromadził wielu uczestników w kościele parafialnym w Sątocznie, przypadł w Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Był on okazją do modlitwy za nasze rodziny, jak również stanowił czas wspólnego dziękczynienia za wszelkie łaski otrzymane w kończącym się roku i wyproszenia ich wraz z błogosławieństwem na nowy rok. Dziękujemy kapłanom, siostrom zakonnym i licznie zebranym wiernym za ten piękny czas świętowania i wspólnego trwania na modlitwie w łączności ze Świętą Rodziną. Za posługę muzyczną dziękujemy naszej siostrze Regince Bociek i wszystkim wspierającym ją w śpiewie osobom.

Z błogosławieństwem Nieba wkraczamy w Nowy Rok


  Jako Wspólnota Dusz Maleńkich zjednoczonych z Bogiem i przez Niego prowadzonych, z wielką radością spotykamy się co roku w Noc Sylwestrową, by ten tak ważny czas zakończenia starego i rozpoczęcia nowego roku spędzić razem z Nim. By dziękować za wszystkie otrzymane łaski i prosić o błogosławieństwo na nadchodzący czas.
W tym roku po raz pierwszy zgromadziliśmy się u stóp Pani Gietrzwałdzkiej. Razem z Nią trwając w Sercu Boga, modliliśmy się, by Boża Miłość dotknęła naszych serc i otworzyła je na błogosławieństwo całego Nieba na kolejny etap naszego kroczenia Maleńką Drogą Miłości.  I otrzymaliśmy je- błogosławieństwo dla naszych dusz i Wspólnoty jako cząstki Kościoła. Zapragnijmy odpowiedzieć w tym roku jeszcze bardziej na wszelkie łaski i dary ku realizacji naszego powołania.
Dziękujemy wszystkim Wam, którzy zechcieliście ten czas przeżyć razem z Bogiem i Matką Najświętszą. Wyrażamy głęboką wdzięczność Księżom Kanonikom- Gospodarzom Sanktuarium za przyjęcie nas i wspólną modlitwę w Gietrzwałdzkiej Bazylice; Księdzu Tadeuszowi- za przewodnictwo i poprowadzenie przez ten pełen Miłości Bożej Wieczernik. Serdeczne Bóg zapłać naszym zespołom „Adoramus” i „Najmniejsi”, które ubogaciły to spotkanie swą posługą muzyczną oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w organizację zarówno Wieczernika, jak i wspólnej agapy i zabawy po spotkaniu modlitewnym.