14 lipca – Piętnasta Niedziela zwykła

Polecany

Komentarz: Uczniowie mieli wyruszyć obuci w sandały. To symbol Bożej miłości – swego rodzaju podstawa. Bez niej nie można być jej apostołem. Bez miłości pokonają nas trudy i przeciwności. Nie damy rady iść – tak jak bez sandałów, które chronią stopy, są zabezpieczeniem, a w chwili urazu zmniejszają ból. Nigdy nie wyruszajmy w drogę bez miłości, bo nasz trud pójdzie na marne. I jeszcze szata. Suknią jest Boże błogosławieństwo. Nim okryci apostołowie mają głosić Dobrą Nowinę o królestwie niebieskim. Ono ich chroni przed złem. Jednocześnie jest znakiem okazywanej im życzliwości Boga…..>>

Komentarz z poprzedniego dnia…>>

Służebnica Boża Konsolata Betrone – Via Sanctorum

Nowenna do sł. B. S. Konsolaty Betrone

Konsolata 2 kolorZaczynamy dziś nowennę o beatyfikację s. Konsolaty Betrone. Zachęcamy wszystkich do wspólnego codziennego odmawiania modlitwy o beatyfikację s. Konsolaty. !8 lipca przypada kolejna rocznica śmierci Czcigodnej Sługi Bożej i Patronki dusz najmniejszych. Proces beatyfikacyjny już został ukończony. Potrzebny jest tylko cud za Jej wstawiennictwem.

Przypominamy także, że 18 dnia każdego miesiąca nasz Kapelan, Ksiądz Sławomir, odprawia Mszę Świętą za wszystkich ofiarodawców i wspierających dzieło dusz najmniejszych. W tym miejscu pragniemy wyrazić naszą wdzięczność wszystkim wspierającym nasze działania, zarówno modlitwą jak i ofiarami materialnymi.

Poniżej zamieszczamy modlitwę, którą można w tej intencji odmawiać.

modlitwa

Wracamy do początków – rekolekcje dla dusz najmniejszych

Czerwińsk, rekolekcjeZaczęliśmy po raz kolejny czas letnich rekolekcji. Zaczęło się 21 lat. Było nas 7 osób. Wówczas ks. Józef Gregorkiewicz zachwycił nas Orędziem miłości Serca Jezusa do świata i przybliżył nam s. Konsolatę.
Dziś zatrzymujemy się nad Traktatem o maleńkiej drodze miłości . Jest nasz niewiele – 10 osób. Ale ufamy, że jak te pierwsze tak i obecne rekolekcje przyniosą wielkie owoce.
To pierwsza seria naszych duchowych zmagań. Kolejne – w Różanymstoku i Gietrzwałdzie odbędą się w sierpniu. Mamy nadzieję, że tam będzie nas troszkę więcej.

Jubileusze we Wspólnocie

lidJuż tylko dwa miesiące dzielą nas od kolejnych, ważnych jubileuszy w naszej spólnocie. Po 20. rocznicy zawiązania Wspólnoty dusz najmniejszych, która miała miejsce w sierpniu ubiegłego roku, teraz przygotowujemy się do świętowania 15 rocznicy zawiązania Stowarzyszenia Katolickiego Konsolata oraz 10. rocznicy poświęcenia Centrum – duchowego domu dusz najmniejszych.

Niebawem zamieścimy dokładny program naszych uroczystości. Ale już teraz pragniemy o tym poinformować, by każda dusza najmniejsza wpisała tę datę w swoje wakacyjne plany.  Można także już teraz zgłaszać swój udział u osób odpowiedzialnych za poszczególne wspólnoty. To ważne w celach organizacyjnych tego przedsięwzięcia.

Przygotujmy nasze serca i czas na to, ważne dla naszej wspólnoty spotkanie.

Jezu, Maryjo, Kocham Was, ratujcie, dusze!

Letnie rekolekcje formacyjne dla dusz najmniejszych

WzwyżJak co roku zachęcamy do udziału w letnich  rekolekcjach formacyjnych dla dusz najmniejszych. Jest to niezmiennie ważny czas przygotowania każdego z nas do zbliżających się wspólnotowych jubileuszy. To tyko i aż 4 dni, które pomogą nam wzmacniać więzi we Wspólnocie, a przede wszystkim Wspólnoty z Jezusem i Maryją. Dlatego dołóżmy starań, aby nasze domy rekolekcyjne wypełniły się duszami najmniejszymi.
Tegoroczne rekolekcje odbędą się w:
  • Czerwińsku n.Wisłą   2 – 5 lipca
  •  Różanymstoku  6 – 9 sierpnia
  • w Gietrzwałdzie  11- 14 sierpnia.
Rekolekcje poprowadzi ks. Sławomir Brewczyński, kapelan Stowarzyszenia Konsolata.
Zgłoszenia przyjmują:
Czerwińsk – Hania tel.       23 662 29 48
Różanystok – Wanda tel. 512 175 414
Gietrzwałd – Tereska tel. 729 343 755
Można też dokonać zgłoszenia na adres e-mail: biuro(at)skkonsolata.pl z podaniem Imienia i nazwiska osoby zainteresowanej, miejsca zamieszkania, informacji o tym, na który termin rekolekcji pragnie się zapisać oraz kontaktu zwrotnego (telefon lub e-mail)

Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego

W dniu dzisiejszym w Kościele rozpoczyna się Nowenna przez Zesłaniem Ducha Świętego. Zapraszamy wszystkie dusze najmniejsze do wspólnego podjęcia tej ważnej, – także dla nas i naszej Wspólnoty – modlitwy.
***
Modlitwa wstępna (odmawiana w każdym dniu nowenny)
Duchu Święty, Boże, który w dniu narodzin Kościoła raczyłeś zstąpić widomie na apostołów, aby oświecić ich rozum, zapalić serca, utwierdzić w wierze i życie ich uświęcić, błagamy Cię najgoręcej w czasie tej nowenny, abyś również nam raczył udzielić tych samych darów dla naszego uświęcenia i wzrostu chwały Bożej. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen. (Za http://sanctus.pl/)
Na poszczególne dni nowenny:
Modlitwa o ducha wytrwania
 W pierwszym dniu:
W ostatnim dniu oktawy Święta Namiotów, Jezus „zawołał donośnym głosem: Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie, niech przyjdzie do Mnie i pije! A powiedział to o Duchu, którego mieli otrzymać wierzący w Niego” (J 7,37.39).
***
Módlmy się: Panie Jezu Chryste, jak drzewo po przyjęciu wody rozwija się i przynosi owoce, również i my pragniemy przyjąć łaskę Ducha Świętego i przynosić owoce cnót. Amen.
***
Ojcze nasz…
***
Módlmy się: Boże, Ty otworzyłeś nam bramy życia wiecznego wywyższając Chrystusa i zsyłając nam Ducha Świętego, spraw, aby tak wielkie dary umocniły nasze oddanie się Tobie i pomnożyły naszą wiarę. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
***
***

Czytaj dalej

PIELGRZYMKA NA 350-LECIE OBJAWIEŃ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA DO PARAY-LE-MONIAL

Pielgrzymka 2024Nasza Wspólnota wraz z ks. Sławomirem w dniu dzisiejszym podjęła trud pielgrzymowania  do Paray-le-Monial. A przy okazji do innych ważnych dla nas miejsc (Turyn, Moncalieri, Saluzzo, Nevers, Lisieux). Pielgrzymka potrwa do 13 kwietnia 2024 r. Niech wszystkich nas w tym czasie jednoczy wspólna modlitwa w intencji Dzieła Dusz Najmniejszych.

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Wielkanoc 2022Niech czas Wielkanocy będzie dla nas

czasem  spotkania z Jezusem, który żyje!

Niech serca nasze wypełni

przeogromna radość!

Niech nigdy nie opuszcza nas pokój serca!

Niech słońce nieustannie

rozprasza wszelkie mroki!

Niech wraz z tym niezwykłym

wydarzeniem Paschalnym

i w naszych sercach zagości wola walki z tym,

co nie od Boga pochodzi!

Niech tak, jak wiosna przemienia świat,

Zmartwychwstanie odradza w nas

wiarę i miłość do Zmartwychwstałego!

 

W imieniu wszystkich członków Stowarzyszenia Konsolata

i Wspólnoty Dusz Najmniejszych z darem modlitwy 

Ks. Sławomir Brewczyński Kapelan Stowarzyszenia

Mirosław Niedźwiedzki Prezes Zarządu SK

Nowenna do Miłosierdzia Bożego

JezusKochane dusze najmniejsze, postarajmy się w czasie Nowenny do Miłosierdzia Bożego szczególnie jednoczyć się duchowo na modlitwie i wypraszać Boże Miłosierdzie dla całego świata. Ale też módlmy się za siebie nawzajem, za całą naszą Wspólnotę, zanurzając ją w Ranach Pana Jezusa, w Jego Zdrojach Miłosiernych, byśmy umieli rozpoznawać Wolę Bożą wobec nas, wobec Wspólnoty i ją realizowali.

Jezu, Maryjo, kocham Was, ratujcie dusze!

Za stroną Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia…>>

Dzień pierwszy

Dziś sprowadź Mi ludzkość całą, a szczególnie wszystkich grzeszników, i zanurzaj ich w morzu miłosierdzia Mojego, a tym pocieszysz Mnie w gorzkim smutku, w jakim pogrąża Mnie utrata dusz.

Jezu najmiłosierniejszy, którego właściwością jest litować się nad nami i przebaczać nam, nie patrz na grzechy nasze, ale na ufność, jaką mamy w nieskończoną dobroć Twoją, i przyjmij nas wszystkich do mieszkania najlitościwszego Serca swego, i nie wypuszczaj nas z niego na wieki. Błagamy Cię przez miłość Twoją, która Cię łączy z Ojcem i Duchem Świętym.

Ojcze Przedwieczny, spójrz okiem miłosierdzia na ludzkość całą, a szczególnie na biednych grzeszników. Ludzkość ta jest zamknięta w najlitościwszym Sercu Jezusa i dla Jego bolesnej męki okaż nam miłosierdzie swoje, abyśmy wszechmoc miłosierdzia Twego wysławiali na wieki wieków. Amen. Czytaj dalej