Zaproszenie do korzeni dzieła salezjańskiego

Zaproszenie do korzeni dzieła salezjańskiego  :: 29-02-2008 r. ::

  Jednym z najbardziej zwracających uwagę świętym, z którym spotkamy się na naszym pielgrzymim szlaku jest św. Dominik Savio. Odwiedzimy Turyn, gdzie ten młody święty spędził swoje ostatnie trzy lata życia. Tam również otrzymał wiele łask, które pozwoliły mu w młodzieńczym wieku stać się narzędziem w ręku Boga i Niepokalanej dla pociągnięcia wielu dusz ku dobru. Dostrzeżmy zatem potrzebę przyjęcia kolejnego zaproszenia do miejsca, gdzie św. Dominik doznawał błogosławionej opieki ojcowskiej wielkiego świętego jego wychowawcy – Jana Bosko. Odwiedzając Turyn oraz inne miejsca, z którymi św. Dominik i Ksiądz Bosko byli związani, będziemy mogli odkrywać duchowe źródła, z których czerpali ogromne łaski Boże i opiekę Maryi Wspomożycielki, oraz gdzie tyle miłości wylewało się na biednych chłopców. Nie zapominajmy zatem o dzieciach i młodzieży naszych rodzin i środowisk. Zabierzmy w sercu ich wszystkich, aby św. Dominik wraz z Księdzem Bosko przyjęli wszystkie te dusze i pociągnęli je ku Bogu. W Turynie poprosimy o błogosławieństwo dla nich i o potrzebne nam wszystkim łaski.

Zapraszamy na kolejne Wieczerniki

Zapraszamy na kolejne Wieczerniki   :: 28-02-2008 r. ::

  Tolkmicko i Czerwińsk to kolejne stacje na naszej drodze wieczernikowej w tym szczególnym okresie Wielkiego Postu. Spotkanie w Tolkmicku odbędzie się w dniu dzisiejszym w godzinach popołudniowych – Modlitwa Różańcowa o godz. 17:00, Msza św. o godz. 18:00, Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00. W Czerwińsku dni skupienia już jutro od godz. 17:00. W sobotę od godz. 11:00 Wieczernik Modlitwy: Adoracja Najświętszego, Różaniec, Msza św. (12:00), Modlitwa pod Krzyżem (14:30), Błogosławieństwo. Zapraszamy wszystkich uczestników naszych modlitewnych spotkań do jedności na modlitwie, byśmy trwając jednomyślnie z Maryją i w duchowej łączności z Apostołami Jezusa i Jego uczniami mogli wyprosić jak najwięcej łask w bezpośrednim przygotowaniu do zbliżających się przeżyć związanych z Triduum Paschalnym i Świętami Wielkanocnymi. W następną sobotę, tj. 8 marca zapraszamy na kolejne spotkanie w Wieczerniku Różanostockim, a za dwa tygodnie w Gietrzwałdzie. Starajmy się rozplanować te dni tak, by włączyć się w tak ważną dla nas wszystkich wspólną modlitwę.

 

Zaproszenie do San Giovanni Rotondo

Zaproszenie do San Giovanni Rotondo  :: 27-02-2008 r. ::

  Podczas zbliżającej się pielgrzymki do Włoch odwiedzimy miejsce urodzin i miejsca, gdzie spędził swoje lata kapłańskie św. o. Pio. Zobaczyć będziemy mogli miejsce szczególne – to miejsce na chórze, gdzie podczas modlitwy przyszedł do o. Pio Jezus, aby obdarzyć go darem stygmatów. Wartość duchową stanowi też obraz Matki Bożej Łaskawej – ukochanej Matki o. Pio, miłości jego życia. Odwiedzając San Giovanni Rotondo  będziemy mogli nabrać przekonania, iż prawdziwą wartością dla człowieka jest miłość, umiłowanie do końca, miłość z której wypływa całe życie i postawa człowieka. O. Pio to święty, który mocno umiłował, i żył zgodnie z tą miłością, sercem wyczuwał kolejne kroki, które podejmował, bo miłość dyktowała mu to, co ma w życiu czynić i jak. To z miłości wypływała jego modlitwa i jej głębia. Z miłości wypływało to pragnienie modlitwy, a potem pragnienie trwania w niej. Odwiedzenie tych miejsc uczyć nas będzie oddania Bogu całkowicie wszystkiego, co dotychczas było ważne dla nas, aby całkowicie się zatracić w miłości. Czujmy się zaproszeni przez św.. o. Pio do San Giovanni Rotondo na spotkanie z miłością. Na spotkanie z jednym z widocznych znaków tej miłości – Domem Ulgi w Cierpieniu. Czujmy się zaproszeni na Drogę Krzyżową i do miejsca, gdzie każdy z nas będzie mógł nabrać nowego ducha modlitwy, zachłysnąć się miłością i odpowiedzieć na nią całym sercem. Uwierzmy, że o. Pio nas tam oczekuje, bo bardzo pragnął i nadal pragnie, by na całym świecie zatriumfowała Miłość dwóch Serc. Serc tak mu drogich. Jezus był zawsze Oblubieńcem jego duszy. Dla Maryi zaś miał prawdziwie synowskie uczucie czci i miłości. Módlmy się w tym bezpośrednim przygotowaniu do pielgrzymki o błogosławieństwo św. o. Pio. Niech Jezus wraz z Maryją Niepokalaną przez jego wstawiennictwo opiekują się nami i przygotują nasze serca na spotkanie miłości w San Giovanni Rotondo. Zapraszamy do odwiedzenia oficjalnej strony San Giovanni Rotondo.

 

Duchowe zaproszenie na pielgrzymkę do Włoch :: 26-02-2008 r. ::

Duchowe zaproszenie na pielgrzymkę do Włoch  :: 26-02-2008 r. ::

  Już za miesiąc rozpoczniemy pielgrzymkę do Włoch. Ten zbliżający się wyjazd będzie między innymi okazją powrotu do korzeni, powrotu do wielkiej miłości, wielkiej wiary, wielkiej nadziei i wielkiej ofiary. Ta pielgrzymka będzie więc czasem odnalezienia duchowych podwalin pod rozwój naszego wspólnego dzieła, czasem umocnienia oraz utwierdzenia w powołaniu i udzielenia zapału do jego realizacji. Myślę, że tak przeżywając tę pielgrzymkę, w ubogaceniu Duchem samego Boga, będziemy odważniej stawiać kolejne kroki służące rozwojowi naszej Wspólnoty, a pomocą będzie powierzanie się świętym i wypraszanie ich wsparcia dla tej świętej sprawy. Pamiętajmy jednak, że we wszystkich duchowych spotkaniach ze świętymi przewijać się będzie rzecz najważniejsza, która stanowi klucz do wszelkich powołań, która jest spoiną ich wszystkich, cechą charakterystyczną i domeną samego Boga, mianowicie – miłość. To po nią tam jedziemy, aby jej jeszcze bardziej doświadczyć, w niej wzrastać i ją zawieźć do domów, by ogólnokościelne Dzieło Miłości Bożej mogło rozwinąć w pełni swe skrzydła. Wierzę, że święci orędownicy będą się za nas modlić. Zobacz też oficjalną stronę  Salezjanów w Turynie.

 

Pielgrzymka Wspólnoty do Włoch (27 marca – 6 kwietnia)

Pielgrzymka Wspólnoty do Włoch (27 marca – 6 kwietnia)  :: 25-02-2008 r. ::

  Głównym celem naszej najbliższej pielgrzymki do Włoch jest uczestnictwo w uroczystościach związanych z 50 rocznicą przeniesienia relikwii sł Bożej M. Konsolaty Betrone z cmentarza do klasztoru w Moncalieri (kolo Turynu). W uroczystościach weźmie udział Episkopat Włoch (biskupi z tego kraju), uroczystościom przewodniczyć będzie przewodniczący Episkopatu Włoch. Spodziewani są liczni wierni, związani z Maleńką Drogą Miłości, którą w całym swoim życiu realizowała bliska nam duchem Siostra Konsolata. Pragniemy naszym licznym udziałem w tych uroczystościach dać świadectwo, że Polska przyjęła dar Maleńkiej Drogi, a tym samym dar Orędzia Miłości Serca Jezusa do świata. Do tej pielgrzymki trzeba zatem nam się przygotować, bo dotyczy ona pewnego rodzaju reprezentowania naszego Kraju w tym ważnym Bożym Dziele. Nie może nic tu być potraktowane „przy okazji” ale jako świadomy cel tej właśnie pielgrzymki. Módlmy się wszyscy o to, co potrzebne nam jest do owocnego przeżywania tego czasu.
Program Uroczystości w Moncalieri:
29.03.2008 r. – sobota
godz 20.00 rozpoczyna się modlitewne czuwanie
30.03.2008 r. – Niedziela MIłosierdzia:
godz.10.00 – Msza św. a po niej Adoracja eucharystyczna
godz.15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
godz.15.30 – uroczysta Msza św. z udziałem licznych wiernych
UWAGA! Mamy jeszcze wolne miejsca na ten wyjazd. Gdyby ktoś z osób odwiedzających naszą stronę był zainteresowany uczestnictwem we wspomnianych uroczystościach (poznał Orędzie Miłości i wszedł naMaleńką Drogę), może z naszej propozycji skorzystać. Kontakt tel. (089) 523 79 96.

 

Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny

Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny.  :: 24-02-2008 r. ::

  Konferencja Wielkopostna. (…) Chciałbym, abyśmy podczas przeżywanych dni Wielkiego Postu powzięli ważne postanowienie – postanowienie miłowania i okazywania miłości i miłosierdzia tym, do których zbytniej sympatii nie czujemy. Starajmy się, zgodnie z tym postanowieniem, podchodzić do takiej osoby i z wielką miłością z nią rozmawiać. Często, przy każdej okazji z taką osobą, choć przez chwilę starajmy się przebywać przekazując miłość, aż prawdziwie w swym sercu tę miłość poczujemy, gdyż wtedy pozwalamy zagościć jej w nas. Niech nasza Wspólnota stanie się prawdziwie Wspólnotą serc i dusz – to niech będzie pragnieniem każdego z nas. Nie pozwalajmy, by pośród nas pielęgnowane były niechęci, niedomówienia, podejrzliwości i obmowy. Módlmy się za siebie nawzajem. Szczególnie gorąco módlmy się za osoby, do których tej bliskości i sympatii nie odczuwamy. Tych Braci i Siostry starajmy się objąć żarliwą modlitwą, ufając, że sam Bóg będzie przemieniał wtedy nasze serca. Niech Wielki Post stanie się dla nas czasem odkrywania piękna w tych duszach i doświadczania wzajemnej miłości. Lecz pamiętajmy, by ze strony każdego z nas wychodził ten trud przełamania własnego „ja”, miłości własnej. Kiedy miłość będzie między nami, wtedy silniejsi już mocą tej miłości będziemy mogli wyjść z nią na zewnątrz. Ale dopóki w sercu jest choćby odrobina niechęci – pozostaje słabość, a Wspólnota osłabiona jest tą słabością. (…)

 

Dziękujemy za Wieczernik Wielkopostny w Sątocznie

Dziękujemy za Wieczernik Wielkopostny w Sątocznie  :: 24-02-2008 r. ::

  Spotkanie w Sątocznie, w tamtejszym kościele Chrystusa Króla, było wyrazem wielkiego pragnienia Polaków trwania na modlitwie w intencjach bliskich każdemu sercu naszego narodu. Wspólny Różaniec, uroczysta Eucharystia i Adoracja Najświętszego Sakramentu wprowadzały w rzeczywistość Kościoła żyjącego wielkim entuzjazmem w oczekiwaniu na bliskie zwycięstwo i triumf Jezusa Chrystusa, który urzeczywistnił się w tajemnicy Jego Zmartwychwstania. Przypadające w tym dniu święto Katedry św. Piotra i częste przywoływanie sługi Bożego Jana Pawła II uczyniło rozmodloną wspólnotę jeszcze bardziej gotową wkroczyć na drogi odnowy życia chrześcijańskiego, co jest głównym przesłaniem obecnego okresu liturgicznego. Dziękujemy kapłanom, zespołowi muzycznemu, służbie liturgicznej, a zwłaszcza licznie przybyłym pielgrzymom za wspólne budowanie Kościoła pełnego miłości do Boga i Ojczyzny. Następne spotkanie w tym zapomnianym zakątku Polski w piątek przed Niedzielą Miłosierdzia, tj. 28 marca br.

 

Zapraszamy na kolejny Wieczernik do Sątoczna

Zapraszamy na kolejny Wieczernik do Sątoczna  :: 20-02-2008 r. ::

  Mała parafia Chrystusa Króla koło Sępopola to kolejna stacja wielkopostnego spotkania modlitewnego na naszej drodze wieczernikowej. Obecność wizerunku Jezusa z berłem w ręku jako Władcy nad władcami i Pana nad panami sprzyja w rozbudzeniu pragnień i tęsknot za rzeczywistym Królestwem miłości, pokoju, sprawiedliwości i prawdy, które urzeczywistnia się w Krzyżu i Zmartwychwstaniu naszego Zbawiciela. Zapraszamy wszystkich wiernych fizycznie lub duchowo do Sątoczna już w najbliższy piątek 22 lutego br. Początek Wieczernika o godz. 17:00. Wcześniej o godz. 16:30 odprawione zostanie parafialne nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Nasze spotkanie zakończy się Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00.

 

Pielgrzymowaliśmy do do Kalisza i Lichenia

Pielgrzymowaliśmy do do Kalisza i Lichenia  :: 19-02-2008 r. ::

  W dniach 11-12 lutego nasza Wspólnota uczestniczyła w autokarowej pielgrzymce do znanych miejsc pielgrzymkowych, a mianowicie do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu i do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Licheniu. Intencje, które towarzyszyły naszej modlitwie obejmowały naszą Ojczyznę, wszystkich uczestników naszego dzieła, jego prowadzących oraz nasze rodziny. W Kaliszu dokonaliśmy aktu zawierzenia Wspólnoty i naszych rodzin Świętej Rodzinie upraszając zwłaszcza rodzinom przeżywającym jakiekolwiek trudności potrzebne łaski. W Licheniu w kaplicy Trójcy Przenajświętszej przez wstawiennictwo Matki Bożej ofiarowaliśmy Trójjedynemu Bogu wszystkich uczestników drogi wieczernikowej, upraszając Dar Nowej Pięćdziesiątnicy dla całego odradzającego się Kościoła. Wszystkim, którzy łączyli się w tej wspólnej modlitwie fizycznie, czy duchowo oraz osobom, które pomogły nam zorganizować i przeprowadzić tę pielgrzymkę z całego serca dziękujemy. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z pielgrzymki odwiedzając naszą galerię zdjęć.

 

Wielkopostny Wieczernik w Gietrzwałdzie

Wielkopostny Wieczernik w Gietrzwałdzie  :: 19-02-2008 r. ::

  To już 24 raz spotkaliśmy się na modlitwie w ramach Gietrzwałdzkich Wieczerników Modlitwy. Towarzyszyła nam szczególna obecność Matki Bożej Gietrzwałdzkiej zapraszającej nas do modlitwy różańcowej, a także do trwania w Adoracji razem z Nią u stóp Jej Syna wiszącego na Krzyżu. Jednoczenie się wszystkich uczestników z cierpiącymi Sercami Jezusa i Maryi uświadamiało nam potrzebę głębszej refleksji nad Tajemnicą Zbawienia. Prosiliśmy Boga klęcząc z Maryją pod Krzyżem Jezusa Ukrzyżowanego o jak najlepsze przygotowanie Wspólnoty, nas i naszych rodzin do owocnego przeżywania Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych. Towarzyszyli nam duchowo Apostołowie Jezusa Chrystusa, których zapraszaliśmi do wspólnej modlitwy pod Krzyżem. Wpatrując się w cud Przemienienia Pańskiego na Górze Tabor upraszaliśmy łask, które towarzyszyły świętym; Piotrowi, Jakubowi i Janowi. W podjętej Pieśni Miłości doświadczaliśmy Obecności w myśl wypowiedzianych przez Jezusa słów: Gdzie dwaj albo trzej gromadzą się w imię moje, tam jestem pośród nich. Dziękujemy wszystkim za tworzenie spotkania, kapłanom za posługę w konfesjonale, wiernym za rozmodlenie, zespołowi Adoramus za posługę muzyczną.