14 lipca – Piętnasta Niedziela zwykła

Polecany

Komentarz: Uczniowie mieli wyruszyć obuci w sandały. To symbol Bożej miłości – swego rodzaju podstawa. Bez niej nie można być jej apostołem. Bez miłości pokonają nas trudy i przeciwności. Nie damy rady iść – tak jak bez sandałów, które chronią stopy, są zabezpieczeniem, a w chwili urazu zmniejszają ból. Nigdy nie wyruszajmy w drogę bez miłości, bo nasz trud pójdzie na marne. I jeszcze szata. Suknią jest Boże błogosławieństwo. Nim okryci apostołowie mają głosić Dobrą Nowinę o królestwie niebieskim. Ono ich chroni przed złem. Jednocześnie jest znakiem okazywanej im życzliwości Boga…..>>

Komentarz z poprzedniego dnia…>>

Służebnica Boża Konsolata Betrone – Via Sanctorum

Nowenna do sł. B. S. Konsolaty Betrone

Konsolata 2 kolorZaczynamy dziś nowennę o beatyfikację s. Konsolaty Betrone. Zachęcamy wszystkich do wspólnego codziennego odmawiania modlitwy o beatyfikację s. Konsolaty. !8 lipca przypada kolejna rocznica śmierci Czcigodnej Sługi Bożej i Patronki dusz najmniejszych. Proces beatyfikacyjny już został ukończony. Potrzebny jest tylko cud za Jej wstawiennictwem.

Przypominamy także, że 18 dnia każdego miesiąca nasz Kapelan, Ksiądz Sławomir, odprawia Mszę Świętą za wszystkich ofiarodawców i wspierających dzieło dusz najmniejszych. W tym miejscu pragniemy wyrazić naszą wdzięczność wszystkim wspierającym nasze działania, zarówno modlitwą jak i ofiarami materialnymi.

Poniżej zamieszczamy modlitwę, którą można w tej intencji odmawiać.

modlitwa

Wracamy do początków – rekolekcje dla dusz najmniejszych

Czerwińsk, rekolekcjeZaczęliśmy po raz kolejny czas letnich rekolekcji. Zaczęło się 21 lat. Było nas 7 osób. Wówczas ks. Józef Gregorkiewicz zachwycił nas Orędziem miłości Serca Jezusa do świata i przybliżył nam s. Konsolatę.
Dziś zatrzymujemy się nad Traktatem o maleńkiej drodze miłości . Jest nasz niewiele – 10 osób. Ale ufamy, że jak te pierwsze tak i obecne rekolekcje przyniosą wielkie owoce.
To pierwsza seria naszych duchowych zmagań. Kolejne – w Różanymstoku i Gietrzwałdzie odbędą się w sierpniu. Mamy nadzieję, że tam będzie nas troszkę więcej.