Drugi etap naszej wspólnotowej pielgrzymki – Lourdes


  Maryja w Lourdes przychodzi, aby zwiastować ludziom wieść najwspanialszą, Bóg nas kocha. Ona przyszła do swoich dzieci, aby wskazać im tę miłość, a jednocześnie, by uwrażliwić je na panoszący się grzech, który niesie ze sobą straszne konsekwencje – oddala od Bożej miłości, zupełnie zrywa więŸ duszy z nią. Jednak Bóg nie byłby sobą, gdyby nie dał ludziom widocznych znaków swojej obecności, swojej miłości w tym miejscu. Przecież człowiek tego potrzebuje. Tak więc, aby wzmocnić wiarę dał ludziom wodę Ÿródlaną, która używana z wiarą ma właściwości uzdrawiające. Otóż woda ta niesie Bożą miłość, Jego łaskę i błogosławieństwo dla całego człowieka: dla duszy, ciała i psychiki. Ona uzdrawia nie dlatego, że ma odpowiednią ilość różnych minerałów w odpowiednich proporcjach, ale dlatego, że sam Bóg zapragnął objawić swoją miłość człowiekowi właśnie poprzez nią. Zapragnął uzdrowić chore dusze i ciała. Jednak zaznacza przy tym, iż potrzebna jest pokuta i modlitwa. Wszystko razem. W tym miejscu Bóg udziela szczególnej łaski duszom je nawiedzającym. Ta łaska, tak jak i On sam, jest wieczna. Miłość – nieustająca. Jego błogosławieństwo – pełne mocy. Nie traci jej wraz z upływającym czasem, bo dla Boga czas nie ma znaczenia. Zatem ktokolwiek i kiedykolwiek przybędzie tutaj, zastanie to miejsce takim, jakie było ono w momencie objawień. Oczywiście w wymiarze ducha. Towarzyszyć mu będzie obecność św. Bernadety – duszy małej, biednej, nieposiadającej niczego wartościowego w oczach ludzkich. A jednak wielkiej w oczach Boga. Bóg wyniósł ją do swej chwały ze względu na jej prostotę i szczerość serca, na niebywałą pokorę i miłość do Boga. Módlmy się za jej wstawiennictwem o takie predyspozycje naszych serc. Módlmy się o otwartość naszych dusz na duchowy wymiar tego miejsca.

Pierwszy etap wspólnotowej pielgrzymki – Ars


  W dniu dzisiejszym dotarliśmy do Ars. Przyjął nas tu św. Jan Maria Vianney. Zachwycamy się tu nad ogromną świętością tego świętego Kapłana. Popatrzmy na św. Jana Vianney’a. Wykręcamy się własnymi słabościami. On poznawszy prawdę o sobie chciał uciekać przed ciążącą nad nim odpowiedzialnością za dusze do klasztoru, by tam ukryć się i błagać o miłosierdzie dla siebie. Nie do tego Bóg go powołał. Pozostał do końca tam, gdzie go postawił i gdzie mu zlecił służbę Bogu. Zobaczmy jego ciągłą walkę z samym sobą. Zobaczmy walkę o dusze! Wszystko, co czynił, robił dla dusz! Te wyrzeczenia, posty, niewygodne łoże skromne, graniczące z ubóstwem warunki, znoszenie złośliwości szatańskich, przeciągające się adoracje Najświętszego Sakramentu, godziny spędzane w konfesjonale, często w głodzie i zimnie, dolegliwości ze strony organizmu. Znosił wszystko cierpliwie – dla dusz. Dla jego oddania, wierności, dla miłości, jaką darzył Boga Ten udzielał mu łask przelicznych. W jego duszę wlał mądrość, o jakiej marzyć może wielu teologów. W jego serce dał życie, jakiego pragnie niejedna dusza wybrana. Jego miłość tak ujęła Serce Boga, że Bóg nie mógł i nie może odmówić mu łask, o które prosi. Dlatego Ars zasłynęło tak szybko z Bożego błogosławieństwa nad nim. Dlatego do Ars zaczęły ściągać tysiące dusz spragnionych Boga. Jedna mała, słaba, ale pokorna i szczerze Boga miłująca dusza dokonała tego, czego nie dokonują zastępy kapłanów i rzesze zakonników i zakonnic. Gdyby Bóg w swojej armii miał więcej takich dusz, świat już dawno byłby rajem. Dlatego zagłębiajmy się w tę atmosferę, oddychajmy tym Duchem, pozwólmy, by św. Jan oprowadził nas po świecie, w którym on sam żył już na ziemi. Niech i nasza wiara w niemożliwe odradza się. Niech i nasza ufność wzrośnie. Niech i nasza miłość dosięgnie szczytów doskonałości. Pamiętajmy, św. Jan żył bardzo skromnie. Jednak dla Boga oddawał wszystko, co najlepsze, najdroższe i najpiękniejsze. Z miłości i z czci. A wypływało to z poznania Boga i duszy.

Pielgrzymka do Fatimy i innych sanktuariów Europy


  Informujemy uczestników Wieczerników Modlitwy, że jutrzejszy Wieczernik w Sątocznie będzie krótszy. Zapraszamy na Eucharystię o godz. 17:00. Zapraszamy też wszystkich na kolejne spotkanie do kościoła parafialnego w Sątocznie już za miesiąc, tj. 26 paŸdziernika br.
Całą Wspólnotę zapraszamy do duchowego uczestnictwa w pielgrzymce do Fatimy i innych sanktuariów Europy, którą rozpoczynamy już jutro. Pierwszym sanktuarium będzie Ars (w sobotę), od niedzieli do wtorku rano modlić się będziemy w Lourdes, we wtorek wieczorem i w środę do południa w Santiago de Compostella, od środy do soboty przebywać będziemy w Fatimie, za tydzień w niedzielę 7 paŸdziernika nawiedzimy sanktuaria maryjne w Saragossie i w Montserat, 8-9 paŸdziernika nawiedzimy La Salette, we wtorek 9 paŸdziernika wieczorem modlić się będziemy w klasztorze ss. klarysek kapucynek w Moncalierii (Turyn), w macierzystym klasztorze gdzie znajduje się grób Sł. Bożej s. M. Konsolaty Betrone. W środę, 10 paŸdziernika modlić się będziemy w sanktuariach maryjnych w Turynie (Wspomożycielki Wiernych i MB Pocieszenia), 11 paŸdziernika nawiedzimy sanktuarium MB Bolesnej w Maria Tafel (Austria).
Pielgrzymki dla naszego rozwijającego się Dzieła są bardzo ważne, dlatego nie tylko fizycznie, ale też duchowo jednoczmy się podczas każdej z nich, w ten sposób wspólnie stawiamy mocny fundament pod przyszły DOM. Obiecujemy Wam naszą nieustanną modlitwę. Prosimy też i Was, pomódlcie się za nas. Jeszcze w dniu dzisiejszym podczas wieczornego programu modlitewnego wspólnie rozpoczniemy wspólny czas pielgrzymowania.
Jeśli macie jakieś specjalne intencje i prośby to umieśćcie je na naszej stronie internetowej, będziemy je składać we wszystkich miejscach pielgrzymowania.

Wieczernik z Matką Bożą Gietrzwałdzką


  Bogata liturgia obchodzonego w miniony piątek święta Podwyższenia Krzyża świętego, jak również wczorajszego wspomnienienia Najświętszej Maryi Panny Bolesnej wytyczyła charakter kolejnego naszego wspólnego uczestnictwa w Wieczerniku Gietrzwałdzkim. Podczas wspólnej Eucharystii i Adoracji zostaliśmy zaproszeni i duchowo zjednoczeni z tajemnicą Krzyża i cierpienia, by zaczerpnąć płynących z tej tajemnicy wiele łask. Dziękujemy wszystkim kapłanom, siostrom zakonnym i wiernym za dar kolejnego spotkania u stóp Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Również naszą wdzięczność wyrażamy zespołowi muzycznemu „Adoramus” z Tczewa (zobacz stronę Zespołu >>) za kolejną posługę podczas Wieczernika.

Zapraszamy na kolejne pielgrzymki z naszą Wspólnotą


Informujemy, że nasza Wspólnota z racji dziesięciolecia spotkań w Wieczernikach Modlitwy planuje w najbliższych miesiącach następujące pielgrzymki autokarowe. Już 28 września br. wyruszy 15-dniowa pielgrzymka do Fatimy i innych sanktuariów Europy, m.in. Lourdes, La Salette, Turyn (Valdocco i Moncalieri)- Zobacz program pielgrzymki >>. Są na nią jeszcze wolne miejsca. Informacje i zapisy pod nr telefonu (23)662 29 48.
W styczniu (21-31.01.2013) zapraszamy osoby chętne na trzecią już pielgrzymkę naszej Wspólnoty do Ziemi Swiętej i na Górę Synaj (przelot samolotem z Warszawy bez międzylądowania). Zapisy do końca listopada br.
Natomiast na wiosnę, w dniach od 27 kwietnia do 5 maja planujemy kolejną, związaną z jubileuszem 10-lecia Wieczerników, pielgrzymkę do Medjugorje. Ten wyjazd będzie naszą szczególną okazją do wyrażenia wdzięczności Bogu za wszelkie dary i błogosławieństwa, które stały się naszym udziałem w przeciągu mijających lat wspólnej wieczernikowej drogi. Liczymy na Was i serdecznie do udziału w tych pielgrzymkach zapraszamy. Więcej informacji i zapisy – tel. (23)662 29 48. Organizatorem pielgrzymek jest Stowarzyszenie „Konsolata” i Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne „Halina” z Rudy Sląskiej.
Więcej informacji na stronie Biura: bpt_halina.republika.pl/

Dziękujemy za kolejną pielgrzymkę do Medjugorje


  W dniach od 7 do 15 wrzesnia br. część osób z naszej Wspólnoty udało się na autokarową pielgrzymkę do Medjugorje. Była ona okazją zawierzenia Bogu przez wstawiennictwo Królowej Pokoju rozpoczynającego się kolejnego roku naszej duchowej formacji, jak również czasem wyrażenia wielkiej wdzięczności za czas wakacyjnych rekolekcji i za wszelkie otrzymane łaski. Szczególnie zawierzaliśmy nasze przygotowania do jubileuszu dziesięciolecia Wieczerników, prosząc o łaskę zjednoczenia wszystkich wspólnot wieczernikowych i wszystkich uczestników naszych spotkań. Dziękujemy Organizatorowi – Zarządowi Stowarzyszenia „Konsolata” i Biurowi Pielgrzymkowo-Turystycznemu „Halina”, a także osobom wspierającym i uczestnikom pielgrzymki za mozliwość wspólnego, bogatego w łaski pobytu w tym szczególnym miejscu modlitwy.

Wieczernik w Czerwińsku – 10 rok naszych spotkań rozpoczęty.


  W dniu wczorajszym w Sątocznie przeżyliśmy czas podsumowań i wdzięczności za otrzymane w ostatnim czasie łaski, a w dniu dzisiejszym w Czerwińsku nad Wisłą rozpoczęliśmy nowy, dzisiąty już rok naszych spotkań w Wieczerniku Modlitwy. Wierzymy, że z natchnienia Ducha Swiętego została w tym też dniu podjęta dziewięciomiesięczna Nowenna przygotowująca wszystkie wspólnoty wieczernikowe i wszystkich uczestników naszych spotkań do uroczystości Jubileuszu, do którego pragniemy się przygotować i przeżyć w miłości i jedności naszych serc. Za przyczyną królującej w Sanktuarium Maryjnym Matki Bożej Pocieszenia i Pani Zwycięskiej prosiliśmy Boga o to, by w dniu Ogólnopolskiego Wieczernika (1 czerwca 2013 r.) nastąpiło zjednoczenie serc ze wszystkich wspólnot wieczernikowych, by połączyły się nasze serca doświadczając Bożej miłości i tym samym zniknęło wszystko to, co dzieli. Dziękujemy Gospodarzom tego ważnego dla nas miejsca, pielgrzymom licznie przybyłym z wielu miejscowości naszej Ojczyzny (od Gdyni po Tychy) za współtworzenie dzisiejszego, bogatego w miłość Bożą spotkania. Szczególnie dziękujemy osobom z zespołów „Echo Maryi” i „Najmniejsi” za podjętą na Wieczerniku po raz kolejny posługę muzyczną.