Zapraszamy na kolejny Wieczernik Modlitwy do Gietrzwałdu

Wieczerniki Modlitwy są gruntem przygotowującym serca i dusze, aby Boża Iskra mogła wzbudzać w nich płomienie Miłości. W tych Wieczernikach Modlitwy ogrodnikiem troszczącym się o właściwy grunt jest Maryja Dziewica.

Gietrzwald_2012

Wierzymy, że Iskrą, która wyjdzie z Polski, będzie Miłość zalewająca kraje sąsiednie, a z czasem świat. Miłość ta pojawi się w sercach ludzi wierzących, będących świętymi już tu na ziemi. Czas pojawienia się Iskry już trwa. Nie ogranicza się on do chwili. On Jest. Nie dotyczy jednej osoby, jednej duszy. Zarzewiem pod tę Iskrę była święta siostra Faustyna, ksiądz Jerzy Popiełuszko, Kardynał Stefan Wyszyński, Papież Jan Paweł II i wielu innych Świętych, nie zawsze znanych. To osoby konsekrowane, żyjące w ukryciu, to ludzie świeccy przyjmujący styl życia Maryi w Nazarecie, to Święci z czasów wojny. Iskra ta już się tli. A kolejne dusze przyjmujące płomień Bożej Miłości stają się drzewcem pod tym płomieniem. Ci, którzy Bożą Miłość przyjmują, którzy na nią odpowiadają, którzy całkowicie poświęcają życie Bogu – Miłości, są tą Iskrą. Bo to w nich życie Boże rozpala się wielkim płomieniem, który dotyka i zaraża następne dusze. To Bóg jest Miłością. To Bóg jest Płomieniem. Kto Boga przyjmuje, rozpala się Bożym Płomieniem Miłości. Staje się Iskrą Bożą. A choć iskra sama w sobie maleńką jest, to żar jej ogromny, gdy trafi na grunt podatny, może spowodować pożar.

Wieczerniki Modlitwy są gruntem przygotowującym serca i dusze, aby Boża Iskra mogła wzbudzać w nich płomienie Miłości. Tu w Wieczernikach Modlitwy ogrodnikiem jest Maryja. To Ona te serca i dusze usposabia, to Ona je przemienia, Ona sprawia, że stają się podatne na działanie Bożego żaru. Ona uprawia ten grunt, który przyjmuje Boży żar, Bożą Iskrę. Ona potem podkłada kolejne drewna, kolejne gałęzie, aby płomień zwiększał się i dawał kolejne iskry. Można rzec, że Iskrą jest Miłość Boga, a tą, która przygotowuje grunt jest Maryja. Święci zaś są żarem podtrzymującym palący się płomień Bożej Miłości. Są paliwem, które podsyca ten ogień. Są nośnikami Iskier Bożych, od których rozpalają się coraz większe ogniska.

Dołącz do grona uczestników Wieczernika w Sanktuarium Maryjnym w Gietrzwałdzie. Zapraszamy do wspólnego rozniecania Iskry Bożej Miłości już w najbliższą sobotę, tj. 19 sierpnia br. Początek spotkania o godz. 17:20. W programie wieczoru modlitewnego: Różaniec, Msza św., Adoracja Najświętszego Sakramentu, Apel Jasnogórski.

Zapraszamy na Wieczernik do Mrągowa

mragowo_4W najbliższą sobotę, 22 lipca br. zapraszamy wszystkich wiernych na Wieczernik Modlitwy do parafii Błogosławionego Honorata Koźmińskiego w Mrągowie, Archidiecezja Warmińska. Początek spotkania o godz. 17:00. Rozważając tajemnice Różańca św., wsłuchani w Słowo Boże, trwając na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem, będziemy prosić Boga o potrzebne łaski i błogosławieństwo dla nas wszystkich oraz dla dzieł podejmowanych na rzecz Kościoła. Spotkanie zakończy się Apelem Jasnogórskim i okolicznościowym błogosławieństwem. Więcej o parafii…>>

Zapraszamy na Wieczernik Modlitwy do Szczytna

szczytno1Wspólnota Dusz Najmniejszych od grudnia 2012 r, spotyka się na comiesięcznych spotkaniach w klasztorze sióstr klarysek kapucynek w Szczytnie (Archidiecezja Warmińska). Zapraszamy wszystkich wiernych ze Szczytna i okolic do współtworzenia Wieczernika Dusz Najmniejszych, w którym upraszać będziemy dar Miłości Bożej dla wszystkich serc. W programie nabożeństwa: Modlitwa Różańcowa (godz. 17:00), Eucharystia z konferencją (godz. 18:00) i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na spotkanie w Wieczerniku już jutro, tj. 13.07.2017 roku. Początek spotkania o godz. 17:00. Posługę muzyczną podejmie zespół wokalno-instrumentalny „Grono 19″ ze Szczytna.

Zapraszamy do Różanegostoku na Wieczernik Modlitwy

mb_rozanystokSanktuarium Maryjne w Różanystoku k/Dąbrowy Białostockiej (Archidiecezja Białostocka) nawiedzamy co miesiąc od stycznia 2007 roku, kiedy to rozpoczęliśmy spotkania modlitewno – ewangerlizacyjne, zwane Wieczernikami Różanostockimi. Spotkania odbywają się w każdą drugą sobotę miesiąca. Najbliższe będzie miało miejsce w sobotę, 08.07.2017 roku. Początek spotkania o godz. 10:30. W programie Wieczernika: 10:30 – Różaniec; 11:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu; 12:00 – Uroczysta Eucharystia z udziałem pielgrzymów; 14:30 – Adoracja Krzyża z nabożeństwem ku czci Bożego Miłosierdzia. Podczas tego spotkania posługę muzyczną podejmie zespół wokalno–instrumentalny: „Najmniejsi”. W imieniu Księdza Kustosza zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej do tworzenia modlitewnej Wspólnoty. Więcej o sanktuarium: www.rozanystok.pl

To było wielkie święto w naszej wspólnocie – Sątoczno, 25 maja br

13-IMG_7437W dniu wczorajszym, 25 maja 2017 r. minęło dziesięć lat naszego wspólnego kroczenia drogą Wieczerników w parafii p.w. Chrystusa Króla i NMP Wspomożycielki Wiernych w Sątocznie (Archidiecezja Warmińska). W tym dniu zgromadziliśmy się na Wieczerniku Jubileuszowym, by podziękować Bogu za owoce dziesięcioletniego trudu modlitewno-ewangelizacyjnego, a także za powstałą w latach 2007-2017 Wspólnotę, która coraz liczniej i odważniej włącza się w dzieło Nowej Ewangelizacji w naszym kraju. W Wieczerniku uczestniczyli nasi duszpasterze, członkowie wspólnoty powstałej przy kościele parafialnym w Sątocznie oraz liczni przedstawiciele wspólnot wieczernikowych z Czerwińska nad Wisłą, z Gietrzwałdu, ze Szczytna i Mrągowa. Rolę gospodarza spotkania pełnił proboszcz parafii Chrystusa Króla i NMP Wspomożycielki Wiernych ks. Adam Malak, który wyraził wdzięczność swojemu poprzednikowi; ks. Zygmuntowi Wolaninowi za duszpasterską opiekę w pierwszych dwóch latach nad powstającą wspólnotą Wieczernika, oraz wspomniał śp. ks. prał. Edwarda Passona z Kętrzyna, który regularnie starał się uczestniczyć w życiu Wspólnoty i służył tej Wspólnocie posługą sakramentalną do końca swojego życia. Uroczystej Mszy św. sprawowanej ku czci NMP Wspomożycielki Wiernych, przewodniczył ks. kan. dr hab. Krzysztof Bielawny z Gietrzwałdu, przybliżając uczestnikom spotkania jubileuszowego Orędzie Gietrzwałdzkie. Na zakończenie Eucharystii został odmówiony uroczysty akt zawierzenia MB Gietrzwałdzkiej. Następnie podczas wspólnej Adoracji Najświętszego Sakramentu świątynia wypełniła się wspólną modlitwą uwielbienia, wśród śpiewów i hymnów pochwalnych rozlewała się radość i szkoda, że to wszystko trwało tak krótko… Tej radości dopełniła wspólna agapa przygotowana przez parafian z Sątoczna, za co im z serca dziękujemy.

Wyrażając Bogu naszą wdzięczność za dar wspaniałego święta i duchowej uczty dziękujemy wszystkim, którzy współtworzyli wczorajszy Wieczernik, wszystkim kapłanom: ks. Adamowi, ks. Zygmuntowi, ks. Krzysztofowi, ks. Januszowi, ks. Tadeuszowi, liderkom wspólnoty: Halince Kosiorek i Krystynie Balik, Grażynie Kot i wielu osobom, które czynnie włączyły się w przygotowanie i przeprowadzenie jubileuszowego spotkania. Dziękujemy wszystkim organizatorom grup przybywających na nasze spotkanie, dzięki którym wzięli udział wierni przybywający z licznych miejscowości tego zakątka Kraju i nie tylko. Wyrażamy też ogromną wdzięczność osobom posługującym muzycznie, w ten sposób ubogacającym naszą ewangelizacyjno-modlitewną działalność. Przede wszystkim niestrudzonej Regince Bociek, która jest wierna w tej służbie od początku trwania Wieczerników. Dziękujemy też za wczorajszą posługę zespołowi „Najmniejsi”, który przyjechał do nas z Ząbek k/Warszawy. Wszystkim za wszystko składamy serdeczne Bóg zapłać!

Więcej zdjęć…>>

Sątoczno_galerias

Już dzisiaj wspólnie uwielbimy Boga za dar Wieczerników w Sątocznie

Sątoczno_ArchiwumW dniu dzisiejszym spotkamy się na kolejnym naszym jubileuszowym spotkaniu, tym razem w małej warmińskiej parafii, gdzie obok Chrystusa Króla patronuje nam od 10 lat NMP Wspomożycielka Wiernych. To za Jej Matczyną przyczyną otrzymywaliśmy i nadal otrzymujemy wiele łask od Boga. Pragniemy w tym świątecznym dla nas dniu wspólnie wyrazić naszą wdzięczność – uwielbić Boga i złożyć hołd naszej Matce i Królowej. Zapraszamy wszystkich do Sątoczna. Zaczynamy o godz. 16:30. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona o godz. 17:00. Po Adoracji zapraszamy wszystkich na wspólną agapę.

Przy tej okazji przypominamy, że dla nas – dusz najmniejszych Wieczerniki są Światłem, które świeci blaskiem Bożej Miłości, blaskiem czystości Niepokalanej, blaskiem mądrości Ducha Świętego. Wieczerniki są źródłem, z którego, jak wierzymy wytryska nieustannie Boża Miłość, Boża Prawda, Boża Mądrość. Wieczerniki są dla nas także oazą, która daje schronienie naszym duszom, karmi serca, umacnia ciała. Są prawdziwie Wieczernikiem z czasów apostołów, kiedy to oni wraz z Maryją oczekiwali na światło Ducha Świętego. I my tak trwamy. I my tak pragniemy modlić się i tak ufać.

Wieczerniki umacniają naszą wiarę, modlitwa tu staje się coraz bardziej żarliwa, a serca gorące. Jedni drugich pobudzamy do jeszcze większej gorliwości i wytrwałości w modlitwie. Jeszcze bardziej jedni drugich zagrzewamy do miłości. A wszystko czynimy z Niepokalaną Dziewicą. To Ona jest dla nas wzorem. Ona jest przewodnikiem. Ona jest Tą, która przynosi nam Ducha Świętego. Tak, jak na apostołów w obecności Maryi zstąpił Duch Jezusa, tak na nas, którzy trwamy wraz z Jego Matką zstępuje Duch Pocieszyciel. On już wypełnia nas. Już wielu doświadcza Jego działania. Już wielu posługuje Jego darami. Czytaj dalej

Jeszcze jedno zaproszenie na nasze spotkanie – w Dniu Wspomożycielki

Bazylika NMP Wspomożycielki Wiernych w Turynie - 2008

Kochani! W dniu dzisiejszym przypada w Kościele Wspomnienie Obowiązkowe NMP Wspomożycielki Wiernych, w Rodzinie Salezjańskiej obchodzone jako Uroczystość. I my w ten salezjański uroczysty obchód Wspomożycielki wpisujemy się poprzez nasze uroczyste zawierzenie się Maryi w „kolebce salezjanów” – na Valdocco w Turynie, podczas naszej pielgrzymki w 2008 r. Od tamtego czasu staramy się każdego roku odnawiać to zawierzenie Maryi i prosić Ją jako Wspomożycielkę o szczególną matczyną pomoc i obronę w każdej sferze naszego życia osobistego i wspólnotowego.

Kochani! W tym roku tak się składa, że możemy oddać hołd Wspomożycielce i razem odnowić nasze zawierzenie podczas spotkania Jubileuszowego w dniu jutrzejszym – 25 maja br. To jest bardzo ważne dla naszej wspólnoty, dla naszego dzieła i dla każdego z nas. Dlatego ponownie proszę o Wasze uczestnictwo w jutrzejszym Wieczerniku Modlitwy, który przeżywać będziemy jako nasze wspólne Święto, oddając cześć NMP Wspomożycielce Wiernych, patronującej w kościele w Sątocznie. Ks. Tadeusz.

Więcej zdjęć z naszej pielgrzymki…>>

Wspomożycielka_Turyn

Zapraszamy na spotkanie jubileuszowe do Sątoczna

W najbliższy czwartek, 25 maja br. zapraszamy na kolejne nasze jubileuszowe spotkanie w 10. Rocznicę Wieczerników Modlitwy w kościele parafialnym p.w. Chrystusa Króla i NMP Wspomożycielki Wiernych w Sątocznie – Archidiecezja Warmińska. Do tego spotkania przygotowujemy się włączając w modlitwę dziewięciodniową Nowenną do NMP Wspomożycielki Wiernych (15 – 23 maja). Prośmy, by Ta, którą czcimy jako Wspomożenie Chrześcijan przygotowała całą naszą wspólnotę, nasze serca do wspólnego dziękczynienia i świętowania Jubileuszu. Szczegółowy program na plakacie. Plakat do pobrania PDF…>>Baner_Satoczno

Zapraszamy na Wieczernik Modlitwy z MB Gietrzwałdzką – od 17:20

gietrzwaldW najbliższą sobotę, tj. 20 maja br. zapraszamy do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie na kolejny Wieczernik Modlitwy z MB Gietrzwałdzką. Tym razem nasze spotkanie rozpoczniemy o godz. 17:20. Nabożeństwo składać się będzie z Modlitwy Różańcowej, Eucharystii i Adoracji Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. zaśpiewamy litanię loretańską. Wieczernik zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00. W piątek, 19 maja, spotkamy się o godz. 18:00 na dniu skupienia w Olsztynie – zapraszamy. Przypominamy, że uczestnicząc w tym roku w Gietrzwałdzkich Wieczernikach Modlitwy przygotowujemy się do uroczystości 140. Rocznicy Objawień Gietrzwałdzkich i 50-lecia koronacji obrazu MB Gietrzwałdzkiej. Więcej o Sanktuarium…>>

Wspólnotowo i radośnie uwielbiajmy Pana! Czas naszego Święta

Uwielbienie (2)To już w dniu dzisiejszym – wieczorem, od. godz. 18:00; i jutrzejszy cały dzień będzie pełen radości i uwielbienia – zaczynamy bowiem nasze wspólne Święto. Wszystkich Was zapraszamy do uwielbienia Boga, wyśpiewania Mu naszej wdzięczności za 10 lat naszych spotkań i za otrzymane łaski, a wszystko dzięki Wieczernikom Różanostockim, które obchodzą swoją 10 rocznicę urodzin. Bądź i Ty z nami w tym czasie, czekamy na Ciebie i do zobaczenia w Różanymstoku!

Słowo ks. Tadeusza do Wspólnoty – Spotkanie Jubileuszowe

R-stok_2014W dniu 13 stycznia 2017 r. minęło dziesięć lat naszego wspólnego kroczenia drogą Wieczerników Różanostockich, a jednocześnie dziesięć lat wysiłku modlitewnego w budowania Wspólnoty, która coraz liczniej i odważniej włącza się w wielkie Dzieło Nowej Ewangelizacji w naszym Kraju. Za ten czas trwania razem i ogrom wielorakich otrzymanych łask wyrazimy w dniach 21 i 22 kwietnia br. Bogu i Jego Matce nasze wspólne dziękczynienie i uwielbienie. Na co też Was wszystkich wraz z Salezjanami z Różanegostoku i Władzami Stowarzyszenia Katolickiego „Konsolata” serdecznie zapraszam. (Więcej o Jubileuszu…>>)

Wierzymy, że nasze wspólne Dzieło tworzone jest z natchnienia Bożego i Bogu Wszechmocnemu niech będzie chwała i uwielbienie za każdy rok, każde spotkanie na tej wspólnej, jednoczącej nas w ewangelizacji i modlitwie drodze. Główną Patronką, Mistrzynią i Nauczycielką a przede wszystkim Królową i Matką w powstającej w tych latach Rodzinie Bożej jest Najświętsza Maryja Panna, której oddajemy szczególną cześć i powierzamy się w dalszej realizacji wspólnej drogi. Pomocnikami w codziennym trudzie życia modlitewnego są Archaniołowie, nasi Aniołowie strzegący nas na drodze życia chrześcijańskiego nazywani naszymi Stróżami, a także Patronowie nasi, ci bardziej i mniej znani, których wciąż zapraszamy do wspólnego tworzenia wspólnoty ewangelizacyjno-modlitewnej. Im również wyrażamy naszą wielką wdzięczność, dziękując Trójcy Przenajświętszej, że posyła nam opiekunów o orędowników z Nieba.

Nie można budować Wspólnoty bez angażowania się poszczególnych osób z grona ludzi wierzących, stąd także dziękujemy za każdą z nich. W ciągu tych dziesięciu lat trwania Wieczerników Modlitwy w Różanymstoku oraz uczestnictwo w tym samych duchu w Wieczernikach w Czerwińsku nad Wisłą, w Gietrzwałdzie, w Sątocznie, w Ostrowie Wielkopolskim, w Zielonej Górze, Szczytnie i Mrągowie uczestniczyło wielu wiernych, którzy uświadamiają nam ogrom powierzonego nam Dzieła i wspólną odpowiedzialność za jego realizację. Szczególna wdzięczność naszych serc należy się kapłanom z poszczególnych placówek, gdzie możemy regularnie spotykać się na modlitwie; w dniach przeżywanego Jubileuszu dziękujemy Salezjanom i Salezjankom z Różanegostoku – głównie Ks. Dyrektorowi i Kustoszowi Adamowi Wtulich (wcześniej jego poprzednikom; ks. Sławomirowi Goworkowi i ks. Stanisławowi Kutwińskiemu); dziękujemy naszym Ddrogim Państwu Wandzie i Stanisławowi Fiedorczykom oraz wszystkim współpracującym z nimi osobom, które czynnie włączają się każdorazowo w przygotowanie i przeprowadzeni naszych spotkań. Dziękujemy wszystkim organizatorom pielgrzymek, dzięki którym nasze spotkania cieszą się licznym udziałem wiernych przybywających z licznych miejscowości tego zakątka Kraju i nie tylko. Wyrażamy też ogromną wdzięczność osobom posługującym muzycznie, w ten sposób ubogacającym naszą ewangelizacyjno-modlitewną działalność. Przede wszystkim niestrudzonym drogim nam panom; Piotrowi Szymańskiemu i Piotrowi Zielińskiemu, którzy są wierni w tej służbie wraz z całym tworzonym przez nich zespołem „Najmniejsi”.

Wszystkich Was obejmujemy miłością naszych maleńkich serc, Bogu dziękując za wspólne nasze kroczenie maleńką drogą miłości i jeszcze raz zapraszamy na Wspólnotowe Święto.

Gość naszego Jubileuszu w Różanymstoku – zespół „Guadalupe”

W sobotę, 22 kwietnia br., podczas Wieczernika Jubileuszowego w Różanymstoku posługę muzyczną podejmie i modlitwę uwielbienia poprowadzi znany zespół muzyczny „Guadalupe” z Lublina. Strona Zespołu…>>

X Lat Wieczerników Różanostockich – zapraszamy na Jubileusz

Baner, Jubileusz w Różanymstoku

W dniach 21-22 kwietnia zapraszamy wszystkich wiernych na jubileuszowe spotkanie organizowane w ramach Wieczerników Różanostockich. W piątek, 21 kwietnia, od godziny 18:00 rozpoczniemy czuwanie modlitewne, w ramach którego wysłuchamy konferencji o. Kamila Strójwąs (karmelity) na temat małej drogi św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W sobotę, 22 kwietnia od godz. 10:00 zapraszamy na Jubileuszowy Wieczernik, podczas którego m. in. wysłuchamy kolejnej konferencji o. Kamila i podejmiemy wspólne uwielbienie, które poprowadzi zespół „Guadalupe” z Lublina. Uroczystej Eucharystii w tym dniu przewodniczył będzie JE Ks. Biskup Henryk Ciereszko z Białegostoku. Szczegółowy program na plakacie (do pobrania…>>).

Bardzo prosimy o organizowanie się i liczny udział w tym spotkaniu, pamiętając iż jest to wspaniała okoliczność by dać nasze wspólne świadectwo wiary w roku „Idźcie i głoście”. Informujemy, że na to spotkanie organizowane są pielgrzymki autokarowe z Białegostoku, Sokółki, Augustowa, Ełku, Kalinowa, Suwałk, Olsztyna, Giżycka, Kętrzyna, Płońska, Płocka, Nowego Dworu M.,Warszawy. Więcej informacji przez wszystkie kontakty podane tutaj…>>.

Warsztaty wielkanocne w naszym domu

Warsztaty wielkanocneTradycyjne pisanki i kraszanki mają swój urok, ale czas zastąpić je czymś znacznie bardziej nowoczesnym. Kolorowe jajka ozdabiane techniką decoupage lub tasiemkowaniem to efektowny i niezwykle łatwy w przygotowaniu sposób na dekoracje wielkanocne. Poznaliśmy to dzięki naszym warsztatom wielkanocnym, które odbyły się w naszym domu w minioną sobotę. Zapraszamy do galerii zdjęć, na których zobaczycie nasz trud i owoc kilkugodzinnych warsztatów. Jednocześnie dziękujemy Dorocie, która zachęciła nas do zorganizowania tych zajęć i sama je poprowadziła.

Więcej zdjęć: 1…>>; 2…>>

warsztaty

Zapraszamy na Wieczernik Modlitwy

Czerwińska nad Wisłą

Więcej na stronie Sanktuarium…>>