Uznanie swojej słabości TO PIERWSZY KROK DO ŚWIĘTOŚCI! – Wieczernik w Gietrzwałdzie

gietrzwald_bazylikaI znów wdzięczne serca „Maleńkich” pragną uwielbić Boga za kolejne spotkania wieczernikowe w minioną sobotę. To było doświadczenie wielkiej jedności duchowej dusz najmniejszych, trwających jednocześnie na modlitwie w dwóch odległych miejscach – w Gietrzwałdzie i w Różanymstoku.

W wieczerniku gietrzwałdzkim Maryja zgromadziła tak liczne tłumy pielgrzymów, iż nie pomieściła ich świątynia. Rzesze wiernych modliły się na zewnątrz bazyliki. A przy ołtarzu Eucharystię koncelebrowało około 60 kapłanów. To był szczególny Wieczernik!

Adorację Najświętszego Sakramentu poprowadził ksiądz Krzysztof Witwicki pracujący w Witebsku na Białorusi. Następnie trwaliśmy na modlitwie różańcowej, rozważając Tajemnice Bolesne. Eucharystii przewodniczył również ksiądz Krzysztof. Szczególnie poruszyły nasze serca słowa homilii, którą wygłosił ksiądz kanonik z gietrzwałdzkiego sanktuarium. Dotyczyła m. in. niepojętego Bożego miłosierdzia i Bożej miłości, która jako jedyna może przemienić człowieka. Tylko poznanie i doświadczenie Bożej miłości może sprawić, że największy grzesznik zrozumie i uzna swoje błędy, przyzna się do nich i zapłacze nad sobą. Uznanie swojej nędzy, grzeszności, bezradności wobec najróżniejszych słabości i tego, że samemu nie jest się w stanie nic z tym uczynić oraz wołanie do Boga z dogłębnym przekonaniem, że tylko On może to zmienić – TO PIERWSZY KROK DO ŚWIĘTOŚCI! Wezwani zostaliśmy, byśmy jako ci, którzy tak hojnie obdarzani jesteśmy miłością i miłosierdziem Bożym, nieśli je każdemu w naszej codzienności i czynili wszystko, by tę miłość poznał cały świat.

Dziękujemy księdzu Krzysztofowi oraz Gospodarzom gietrzwałdzkiej bazyliki – Księżom kanonikom za doświadczenie po raz kolejny ich serdeczności wobec naszej wspólnoty. Dziękujemy wszystkim uczestnikom Wieczernika. Zapraszamy za miesiąc – was i waszych bliskich oraz znajomych – w trzecią sobotę listopada (godz. 10.00 – 16.00).

Dziękujemy za kolejny dzień skupienia i spotkanie w Wieczerniku

Wieczernik RóżanostockiW tym miesiącu ponownie zgromadziliśmy się u stóp Matki Bożej Różanostockiej. W piątek, 20 października uczestniczyliśmy w dniu skupienia i rozważaliśmy dar wiary, który Bóg złożył w każdym z nas. W sobotę, 21 października, modliliśmy się na różańcu, adorowaliśmy Najświętszy Sakrament, jednoczyliśmy się podczas Eucharystii. Staraliśmy się otwierać nasze serca na Bożą Miłość i powierzaliśmy się Bożemu Miłosierdziu. Spotkanie wieczernikowe zakończyliśmy adoracją Krzyża. Naszej modlitwie przewodzili kapłani Salezjanie z parafii w Różanymstoku oraz ksiądz Józef z Sokółki. Z serca im dziękujemy! Monika.

Zapraszamy na Wieczerniki Modlitwy: Gietrzwałd i Różanystok

Dusze najmniejszeW najbliższą sobotę, tj. 21 października br., zapraszamy na kolejne nasze spotkania, które w tym miesiącu odbędą się równocześnie w dwóch sanktuariach maryjnych – w Gietrzwałdzie, na Warmii i  w Różanymstoku, na Podlasiu. Będzie to kolejny dzień naszego jednoczenia się na modlitwie dla uproszenia Ducha Świętego, o wielkie wylanie Jego darów na serca najmniejszych i powierzone nam dzieło. Niech zapłonie ogień miłości we wszystkich duszach powołanych do życia w ukryciu wzorem Matki Najświętszej! Niech obejmie Wieczerniki Boża miłość, czysta, nieskalana. Niech otworzy dusze najmniejsze i je obejmie! Niech spadnie na nas deszcz błogosławieństw! Niech obmyje nas swymi łaskami Duch Święty! Niech obejmie nas szumem wiatru, płomieniem ognia! Niech powstaną dusze najmniejsze! Początek Wieczernika w Gietrzwałdzie o godz. 10:00. W Różanymstoku o godz. 10:30. Zapraszamy!

Modlimy się o ducha wytrwania dla dusz najmniejszych

Modlitwa o ducha wytrwaniaW domu dusz najmniejszych trwamy wciąż na modlitwie do Ducha Świętego, szczególnie prosząc, wraz z Najświętszą Maryją Panną – Królową Różańca św. o dar wytrwania na maleńkiej drodze miłości. W minioną środę, 18 października, w Święto św. Łukasza Ewangelisty, polecaliśmy wszystkie nasze intencje podejmując Różaniec, Eucharystię i Adorację Najświętszego Sakramentu. Modlitwę poprowadził ks. Tadeusz Marcinkowski. Bardzo dziękujemy Księdzu za tę posługę. Jednocześnie zapraszamy wszystkie dusze maleńkie na kolejne nasze środowe spotkania modlitewne! Wiola.

Wieczernik Modlitwy i „Różaniec do Granic” w Czerwińsku

Adoracja_CzerwinskDziękujemy Bogu i Matce Bożej Pocieszenia za kolejne spotkanie, które odbyło się w pierwszą sobotę, tj. 7 października br. w Czerwińsku nad Wisłą. Wieczernik poprowadził ks. Jan. Nabożeństwo rozpoczęło się modlitwą do Ducha Świętego i Litanią do Wszystkich Świętych o godz.10:30. O godz.11:00 do wspólnej Eucharystii włączyła się 50 osobowa grupa alumnów z Wyższego Seminarium Duchownego z Warszawy wraz z ks. Rektorem i kapłanami z pięciu diecezji. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. Rektor. Na koniec Liturgii św. wszyscy zgromadzeni wokół Ołtarza podjęli wspólne dziękczynienie i modlitwę aktem miłości. Następnie wszyscy trwali na Adoracji Najświętszego Sakramentu, którą prowadził ks. Jan. Po przerwie, o godz.14:00 rozpoczęła się modlitwa różańcowa w łączności ze wszystkimi uczestnikami „Modlitwy do Granic”. Każda osoba odmówiła po jednym Zdrowaś Maryjo… W ten sposób zostały odmówione cztery części Różańca św.. Matka Boża zrobiła prezent i w tym dniu przyprowadziła dużo osób. Nabożeństwo skończyło się o godz.16:00. Dziękujemy wszystkim uczestnikom tego sobotniego spotkania za wspólną modlitwę w tworzonym Wieczerniku w Czerwińsku. Wyrażamy tę wdzięczność wszystkim kapłanom i wiernym, a także służbie liturgicznej na ręce Mirka i Ryszarda, zespołowi muzycznemu „Najmniejsi” i Michałowi za transmisję spotkania w Radiu „Konsolata”. Michałowi z racji minionych Imienin składamy szczere i gorące życzenia.  Wszyscy uczestnicy spotkania mogli także zaopatrzyć się w nowe materiały formacyjne, za które też dziękujemy. Z serdecznymi pozdrowieniami z Czerwińska,  Hanka.

Październikowe spotkania w domu dusz najmniejszych

1-P1050646Wraz z rozpoczęciem miesiąca różańcowego bardzo często spotykamy się na modlitwie w domu dusz najmniejszych w Olsztynie. Ufamy, że nasza wspólna modlitwa przyczynia się do wielu duchowych zwycięstw, tak w naszych sercach jak również w tym, co stanowi naszą wspólną drogę powołania we wspólnocie, jaką tworzymy. Dziękujemy wszystkim kapłanom, którzy przewodniczą naszym spotkaniom i modlitwom, dziękujemy wszystkim uczestnikom tych spotkań i zapraszamy na kolejne nasze wieczorne programy modlitewne.

5-P10506508-P1050653

Różaniec do Granic – w kajaku, na statku, na górskich szczytach

Za: http://gosc.pl/…>>

Różaniec do GranicNa statku, na flisackiej tratwie albo w górskim schronisku – w sobotę wzdłuż liczącej 3,5 tys. km granicy Polski staną ludzie odmawiający Różaniec – zapowiedzieli organizatorzy akcji Różaniec do Granic z fundacji „Solo Dios Basta”.

W ramach inicjatywy Różaniec Do Granic w święto Matki Bożej Różańcowej w 320 kościołach stacyjnych na terenie 22 diecezji na obrzeżach Polski zostanie podjęta modlitwa o pokój dla Polski i całego świata. Uczestnicy zgromadzą się w kościołach o godz. 10.30, tam wysłuchają konferencji, będą uczestniczyć we Mszy i adoracji Najświętszego Sakramentu. Następnie przejdą lub przejadą do wyznaczonych „stref modlitwy” – ma ich być ok. 4 tys. – w których o godz. 14.00 rozpocznie się modlitwa różańcowa.

Jak poinformowali w komunikacie przesłanym PAP organizatorzy wydarzenia, część uczestników będzie się modlić w nietypowych miejscach. W kutrach na Zatoce Puckiej odmawiać Różaniec będą rybacy z Jastarni, w kajakach na Łynę wypłyną wierni z okolicy Sępopola.

Z nadbrzeża w Tolkmicku w diecezji elbląskiej o godz. 14.00 wyruszy specjalnie wyczarterowany na tę okazję „różańcowy” statek pasażerski, na którym będzie prowadzona modlitwa dla ok. 100 pasażerów. Z kolei w archidiecezji warmińskiej część uczestników wydarzenia uda się na granicę na katamaranach.

Czytaj dalej

Spotkania wspólnoty w domu dusz najmniejszych

SpotkanieDzielimy się z wami radością tego co, doświadczamy w domu dusz najmniejszych w Olsztynie. Otóż po wakacyjnej przerwie ponownie licznie gromadzimy się tu na wspólnotowej modlitwie. W kończącym się miesiącu wrześniu wspólną modlitwę, rozważania i Eucharystię poprowadzili kapłani zatroskani o naszą wspólnotę i formację naszych maleńkich serc, a byli to; ks. Stanisław – proboszcz naszej parafii; ks. Tadeusz  z tutejszej Kurii oraz ks. Leszek dobrze nam znany ze spotkań w Gietrzwałdzie. Każdorazowo wspólnie modliliśmy się rozważając tajemnice różańcowe, uczestniczyliśmy we Mszy św. i podejmowaliśmy Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Nasze spotkania trwają do godziny Apelu Jasnogórskiego. Później jest jeszcze czas, by porozmawiać przy herbatce i ciastku. Dziękujemy bardzo wszystkim kapłanom za ich obecność i posługę. Mamy wielką nadzieję, że będą nas częściej odwiedzać. Zapraszamy też wszystkie dusze najmniejsze na nasze kolejne wieczorne programy modlitewne – najbliższe już w środę, tj. 4 października, w dniu wspomnienia św. Franciszka; w, czwartek, tj. 5 października, w dniu liturgicznego wspomnienia św. s. Faustyny Kowalskiej oraz w piątek, tj. 6 października. W sobotę wyjeżdżamy na Różaniec do Granic – Kościół stacyjny w Sępopolu.

Przeżyjmy to jeszcze raz – czternaście lat wspólnej drogi

Minęło już czternaście lat budowania naszej wspólnoty i wspólnej troski o powierzone nam dzieło. Przeprowadziliśmy w tym czasie ok. 1000 wieczerników, tyleż dni skupienia i wiele serii rekolekcji. Podczas naszych wspólnotowych pielgrzymek nawiedziliśmy wiele sanktuariów w Europie i w świecie. Zapraszamy Was do obejrzenia prezentacji ukazującej w wielkim skrócie miniony etap naszej wspólnej drogi – przeżyjmy to jeszcze raz…

Zapraszamy na kolejny Wieczernik Modlitwy do Ostrowa Wlkp.

kapucynki_ostrowW dniu dzisiejszym, tj. 25 września br. zapraszamy wszystkich wiernych na kolejny Wieczernik Modlitwy do klasztoru mniszek klarysek kapucynek w Ostrowie Wlkp. Nasze spotkanie rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz. 18:00. O godz. 19:00 uczestniczyć będziemy w Eucharystii, a następnie w Adoracji Najświętszego Sakramentu. Spotkanie zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00. Więcej na stronie klasztoru…>>

Zapraszamy na Wieczernik Modlitwy do Mrągowa

mragowo_4W najbliższą sobotę, w dniu liturgicznego wspomnienia św. Ojca Pio z Pietrelciny, tj. 23 września br. zapraszamy wszystkich wiernych na Wieczernik Modlitwy do parafii Błogosławionego Honorata Koźmińskiego w Mrągowie, Archidiecezja Warmińska. Początek spotkania o godz. 17:00. Rozważając tajemnice Różańca św., wsłuchani w Słowo Boże, trwając na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem, uwielbimy Boga za obecność Świętych pośród nas, wspólnie odnowimy nasze zawierzenie Niepokalanemu Sercu NMP. W naszej wspólnej modlitwie będziemy prosić także Boga przez wstawiennictwo Królowej Pokoju o potrzebne łaski i błogosławieństwo dla nas wszystkich oraz dla dzieł podejmowanych na rzecz Kościoła. Spotkanie zakończy się Apelem Jasnogórskim i okolicznościowym błogosławieństwem. Więcej o parafii…>>

O różańcu do granic – Modlitwa różańcowa dookoła Polski

Rozaniec do granic (2)Wielka modlitwa zaplanowana jest na 07.10.2017, w Święto Matki Bożej Różańcowej (ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją), w I Sobotę Miesiąca (gdy odprawiane jest Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej, o które prosiła w Fatimie, jako ratunek dla świata), w roku 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie (jedyne uznane, polskie objawienia maryjne, Matka Boża prosiła tam o pokutę i codzienny różaniec), w 100. rocznicę Objawień Fatimskich (wielkie, ciągle aktualne objawienia, w których Matka Boża przekazuje duchowy program dla całego świata), w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (Wolność jest nam dana i zadana, tylko w Bogu i tylko z Maryją jesteśmy prawdziwie wolni, niepodlegli). Tego dnia udamy się na granice Polski i będziemy modlić się na różańcu. Przez tę bezprecedensową modlitwę różańcową, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa nas do odmawiania różańca. Chcemy też przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata. Więcej…>>

ARCHIDIECEZJA WARMIŃSKA Lista kościołów stacyjnych: Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, 14-530 Frombork, Katedralna 6; św. Antoniego, 14-500 Braniewo, Królewiecka 24; bł. Reginy Protmann, 14-500 Braniewo, Gronowo 18; Świętej Rodziny, 14-500 Braniewo;, Żelazna Góra 33 A; św. Maksymiliana Marii Kolbego, 14-521, Lelkowo, Zagaje 9; Najświętszego Serca Pana Jezusa, 14-521 Lelkowo, Dębowiec 70; Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, 11-220 Górowo Iławeckie, Kandyty 7; Najświętszego Serca Pana Jezusa, 11-220 Górowo Iławeckie, kard. Stefana Wyszyńskiego 2 św.; Jana Ewangelisty i Matki Boskiej Częstochowskiej, 11-200 Bartoszyce, Mazurska 27; św. Michała Archanioła, 11-210 Sępopol, Kościelna 3; św. Wojciecha, 11-410 Barciany, Skandawa 1 A; Podwyższenia Krzyża Świętego, 11-420 Srokowo, Piekarska 5.

Program wydarzenia: 10:30 Spotykamy się w kościołach stacyjnych, rozlokowanych wzdłuż całej granicy Polski. 11:00 Msza Święta. 12:00 Specjalnie przygotowane nabożeństwo eucharystyczne – adoracja. 13:00 Ruszamy do stref modlitwy – wolontariusze prowadzą do wyznaczonych miejsc na całej granicy Polski. 14:00 Modlitwa różańcowa. Zaczynamy o tej samej godzinie na całej granicy, odmawiamy wszystkie cztery części różańca. 16:00 Koniec. Jedziemy do domów, a Błogosławieństwo ogarnia cały świat!

Tu możesz wybrać miejsce modlitwy i się zapisać: http://www.rozaniecdogranic.pl/mapa

Spotkanie w Gietrzwałdzkim Wieczerniku Modlitwy w ostatnim dniu 140 rocznicy objawień Matki Bożej

Kolejny raz spotkaliśmy się w Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Spotkanie było szczególne, bowiem przypadało 16 września (ostatni dzień 140 rocznicy objawień Matki Bożej). Przybyliśmy bardzo licznie. Bazylika była wypełniona pielgrzymami.

W-Gietrzwald.2017Wieczernik modlitwy tworzyła modlitwa Różańcowa (stały punkt programu sanktuaryjnego), Eucharystia pod przewodnictwem ks. Józefa Stramka oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadził ks. Wojciech pracujący na misjach na Syberii w okolicach Bajkału. Spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego łączącego wszystkich Polaków gromadzących się w sanktuariach maryjnych.

Podczas homilii usłyszeliśmy słowa dotyczące gietrzwałdzkich wizjonerek: 16 września był dla nich ostatnim dniem nadzwyczajnych spotkań z Maryją. Przeniknięte Jej duchem teraz będą spotykać się z Nią w sposób zwyczajny, jak i inni wierzący: na modlitwie, różańcu, Eucharystii.

Słowa te jakże pasują do obecnej sytuacji wspólnoty dusz najmniejszych. Po latach nadzwyczajnych spotkań wieczernikowych wracamy do spotkań zwyczajnych, by zgodnie z hasłem roku duszpasterskiego: „idźcie i głoście”, dawać świadectwo.

Pragniemy w tym miejscu szczególnie ciepło podziękować ks. Józefowi za niezwykle ciepłe przyjęcie naszej wspólnoty. Dziękujemy wszystkim kapłanom, oraz uczestnikom Wieczernika. I zapraszamy już za miesiąc, jak zawsze w trzecią sobotę miesiąca, czyli 21 października br.

Przypominamy jednocześnie, że od następnego miesiąca Wieczerniki Modlitwy będą się odbywać w godzinach od 10:00 do 15:00.

Zapraszamy na kolejny Wieczernik Modlitwy do Gietrzwałdu

Już w dniu jutrzejszym, tj. 16 września br.,zapraszamy na kolejny Wieczernik Modlitwy do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie. Spotkanie rozpoczniemy o godz. 17:30 – Modlitwą Różańcową. O godz. 18:00 uroczysta Msza św., która zostanie odprawiona w dniu kończącym Objawienia Gietrzwałdzie w ramach obchodzonego w tym roku Jubileuszu 140. Rocznicy Objawień. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do Apelu Jasnogórskiego. Wszystkich serdecznie na to spotkanie zapraszamy!

Podczas naszych spotkań wraz z Najświętszą Maryją Panną, Matką Boga i Matką każdego z nas, zbliżamy się do Boga i Jego tajemnic. Maryja, która jest Rodzicielką Boga i Rodzicielką dusz, jest tą, która będąc zjednoczoną z Bogiem, będąc obdarzona Jego łaską może swoje dzieci zanurzać w tej łasce w swym Sercu. Ona pragnie to czynić nieustannie, chce to czynić każdego następnego dnia. Będąc w gronie dusz decydujących się na głębsze życie w Bogu, jednoczmy się z tym pragnieniem naszej Matki i z Jej Sercem. Tak zwany „niedzielny katolik” można powiedzieć, że porusza się po obrzeżach wiary, my zapragnijmy wchodzić w jej głąb. Przeciętna dusza niewiele rozumie, my zapragnijmy prawdziwego życia wiary, otwierając się na świat ducha. Przyjmując Ducha Świętego, otwierajmy nasze serca na Jego mądrość, Jego miłość, by żyć prawdziwie.

Bóg stworzył Maryję i posyła, by kolejne dusze wprowadzała w świat ducha, przyprowadzała przed tron Boga i uczyła większej zażyłości duszy z Bogiem. Najlepiej czynić to może, gdy dusza otwiera się na Osobę Maryi jako Matkę, jako Królową, kiedy zaprasza Maryję i pozwala Jej zamieszkać w sercu, wtedy ta pełnia łaski, która jest w Niej jest też w tej duszy i po troszeczku przygotowując duszę wprowadza ją w to przyjmowanie łaski a więc w samego Boga.

Zatem każde nasze spotkanie, każdy Wieczernik Modlitwy jest szczególnym czasem, kiedy jeszcze bardziej możemy uświadomić sobie to powiązanie pomiędzy przyjęciem Osoby Maryi, Matki Boga do swojego życia, serca, a przyjęciem łaski Boga, Jego miłości, pełni Jego obecności. Jest czasem, w którym możemy zdać sobie bardzo mocno sprawę, iż zapraszając Maryję, zapraszamy Boga, którego Ona przynosi nam w swoim Sercu i pomaga duszy Go przyjmować. Wchodzimy też coraz głębiej w świat ducha, w  świat mistyki i możemy wsłuchać się w to, co Bóg pragnie opowiadać nam o sobie, o swoim życiu.  To tak jak rodzice czynią z maleńkimi dziećmi, chociaż maleńkie dzieci niewiele rozumieją ze słów rodziców to wchodzą w to życie, w życie całej rodziny, to chłoną, oddychają całym życiem i nawet nie wiedzą kiedy zaczynają rozumieć wiele rzeczy i spraw, bo są wewnątrz a słowa, które wypowiadają rodzice, które wypowiadali wcześniej, w którymś momencie stają się dla nich jasnymi i oczywistymi i one nawet nie wiedzą kiedy posiadły tą wiedzę a już nią żyją. Tak samo i my słuchajmy, otwartymi sercami starajmy się przyjmować, nie szkodzi, że czegoś możemy nie rozumieć, z ufnością przyjmujmy, starajmy się iść za wskazaniami tyle, ile pozwalają nam siły, nasze umiejętności, a wszystkiego dokonywać będzie Bóg i to On będzie pouczał nasze dusze, to On będzie dawał im wzrost, to On będzie je rozwijał i kształtował. Nie zawsze musimy mieć świadomość co Bóg czyni w nas, my mamy z ufnością trwać przed Bogiem. Skorzystajmy  i tym razem z czasu łaski, przybądźmy, by słuchać Boga i jeszcze bardziej kochać. Czytaj dalej

Zapraszamy na Wieczernik Modlitwy do Szczytna

szczytno1Wspólnota Dusz Najmniejszych od grudnia 2012 r, spotyka się na comiesięcznych spotkaniach w klasztorze sióstr klarysek kapucynek w Szczytnie (Archidiecezja Warmińska). Zapraszamy wszystkich wiernych ze Szczytna i okolic do współtworzenia Wieczernika Dusz Najmniejszych, w którym upraszać będziemy dar Miłości Bożej dla wszystkich serc. W programie nabożeństwa: Modlitwa Różańcowa (godz. 17:00), Eucharystia z konferencją (godz. 18:00) i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na spotkanie w Wieczerniku już jutro, w Święto Podwyższenia Krzyża św., tj. 14.09.2017 roku. Początek spotkania o godz. 17:00. Posługę muzyczną podejmie zespół wokalno-instrumentalny „Grono 19″ ze Szczytna.