Spotkanie Wspólnoty Dusz Najmniejszych w Ostrowie Wlkp.


  W klasztorze siostr klarysek kapucynek, przy ul. kard. Edmunda Dalbora w Ostrowie Wlkp. po raz kolejny spotkała się tamtejsza Wspólnota Dusz Najmniejszych, by podczas przeżywanego w cyklu comiesięcznym Wieczernika Modlitwy doświadczyć daru Nowonarodzonego Syna Bożego, Jego Miłości i Pokoju. Dziękujemy wszystkim organizatorom spotkania, a zwłaszcza „naszym” Siostrom za możliwość naszego wspólnego uczestnictwa w spotkaniu, które coraz bardziej wiąże nas z Maleńką Drogą Miłości. Dziękujemy także kapłanom i licznie przybyłym do klasztoru wiernym za możliwość wspólnej modlitwy i doświadczania pełnej miłości i pokoju obecności i przychylności Bożej.

Zapraszamy na kolejne nasze spotkania, które już w najbliższy piątek i w sobotę odbędą się Gietrzwałdzie. Na dzień skupienia w piątek, od godz. 18:00 i w sobotę na kolejny Wieczernik Modlitwy, od godz. 10:00.

Bożonarodzeniowy Wieczernik Modlitwy w Różanymstoku


  W zimowej scenerii, w bazylice pokrytej grubą warstwą śniegu, przy łagodnym mrozie, ale w gronie gorących serc odbył się pierwszy w Nowym Roku 2013 Wieczernik Modlitwy w Różanymstoku, który przeżywaliśmy w szóstą już rocznicę powstania tam naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękujemy wszystkim kapłanom, siostrom zakonnym oraz licznie przybyłym do Matki Bożej Wspomożycielki Różanostockiej pielgrzymom za dar wspólnoty modlitwy i współtworzenie tamtejszego Wieczernika. Nasze wdzięczne serca pragną wyrazić podziękowanie także wszystkim osobom przygotowującym od sześciu lat nasze spotkania w tym szczególnym miejscu, za gorliwą posługę i otwarcie na wszelkie potrzeby licznych wiernych. Dziękujemy także zespołowi „Najmniejsi” z Warszawy za ich stałą posługę muzyczną na różanostockich spotkaniach modlitewnych i formacyjnych.

Nasz kolejny Wieczernik Modlitwy w Szczytnie


  W czwartek, 10 stycznia br. po raz drugi spotkaliśmy się w klasztorze sióstr klarysek kapucynek w Szczytnie, by w gronie kilkudziesięciu osób wraz z Siostrami tworzyć Wieczernik Modlitwy. Spotkanie odbywało się w atmosferze Bożonarodzeniowej, stąd przewodnim tematem, a zarazem rozważaną tajemnicą było Narodzenie Pana Jezusa. Uczestnicy Wieczernika rozważali tajemnice różańcowe, uczestniczyli w uroczystej Mszy św. i Adoracji Najświętszego Sakramentu. Spotkanie zakończyło się wspólnym odmówieniem brewiarzowej Modlitwy na zakończenie dnia (Komplety) oraz uczestnictwem w Apelu Jasnogórskim. Dziękujemy Siostrom, jak również wszystkim wiernym tworzącym Wieczernik w Szczytnie za dar tego duchowego wspolnego przeżycia modlitwy w tamtejszym Wieczerniku. Wdzięczność szczególną wyrażamy Regince Bociek za jej posługę muzyczną podczas naszego spotkania.

Wieczernik Modlitwy w Czerwińsku nad Wisłą


  Podczas naszego ostatniego spotkania formacyjnego i Wieczernika Modlitwy w Czerwińsku jeszcze raz zastanawialiśmy się, na ile każdy z nas prawdziwie spotkał się z Bogiem, doświadczając bliskości Maleńkiego Jezusa, który właśnie się narodził. Na ile każdy z nas otworzył serce, by tego Jezusa wziąć w swoje objęcia? Na ile okazuje Mu miłość? Jest to bowiem bardzo ważne, ponieważ przy takim  przeżyciu Bożego Narodzenia doświadczamy prawdziwej  miłości Bożej i napełniamy się pokojem. Wspólnie też prosiliśmy Boga, by odtąd każdy z nas w tym duchowym towarzyszeniu Jezusowi, nadal doświadczał tych darów, by nadal przyjmował pokój i miłość i żyjąc nimi potrafił dzielić się z innymi. Dziękujemy Bogu, za tę łaskę ponownego doświadczenia spotkania się z Nim i możliwość rozpoczęcia wspólnej drogi życia z Jezusem, by z Nim wzrastać i rozwijać się. Dziękujemy również wszystkim kapłanom i licznie zgromadzonym w bazylice Matki Bożej Pocieszenia pielgrzymom za dar wspólnej modlitwy.
>

Więcej…>>

Z Imieniem Jezus wyruszamy w Rok Jubileuszowy 2013


  Uświadamiamy sobie w tych dniach, że Imię Jezus ma wielką MOC. Z tym Imieniem wyruszamy w Rok Jubileuszowy 10-Lat Wieczerników i Wspólnoty. Zapraszamy Was do przyjęcia tego Imienia i Osoby niosącej to Imię z większą świadomością i otwarciem na ten niezwykły Dar, a zarazem do dalszego kroczenia z Tym Imieniem Maleńką Drogą Miłości. Dzisiaj spotkamy się w Czerwińsku na dniach skupienia, by przygotować serca na dar Objawienia Pańskiego. Jutro podczas kolejnego Wieczernika Modlitwy w Czerwińsku, w piątym miesiącu Nowenny przygotowującej nas do Jubileuszowego Wieczernika (1 czerwca 2013 r.), z tej właśnie tajemnicy Objawienia Pańskiego czerpać będziemy potrzebne dla nas wszystkich łaski, prosząc o jedność serc i jedność naszych Wspólnot. Na te spotkania bardzo gorąco Was wszystkich zapraszamy i zachęcamy jednocześnie do przeżywania tego czasu w duchowej, modlitewnej jedności. Z sobotniego Wieczernika Modlitwy będzie przeprowadzona bezpośrednia transmisja poprzez intretowe radio Konsolata…>>

więcej…>>

Wkroczyliśmy w Nowy Rok 2013


  Nowy Rok 2013 niech przyniesie każdemu z nas uczestnictwo w cudownej miłości samego Boga, byśmy jeszcze bardziej ją odkryli i nią się zachwycili. Niech nasze maleńkie serca zobaczą jak cudownym i wspaniałym, a zarazem pięknym jest Bóg. Niech nasza wiara się ugruntuje i sięga do głębi naszego jestestwa, a zrośnięta z naszym wnętrzem, z naszą istotą stanie się nierozdzielna z nami. Niech życie każdego z nas stanie się jednym wielkim świadectwem wiary w Boga, aby każdy z nas mógł powiedzieć za Apostołem: „Już nie ja żyję, ale żyje we mnie Chrystus”. Niech miłość Boża rozświetla każdą drogę! Niech w naszych sercach Jego miłość rozjaśnia wszystkie zakamarki i przynosi nam radość i pokój!

Wieczernik Modlitwy w Noc Sylwestrową


  Zapraszamy wszystkich wiernych do uczestnictwa w okolicznościowym spotkaniu, które będzie wspólną naszą inauguracją Roku Jubileuszowego (10 lat Wieczerników Modlitwy). Ten ważny krok uczynimy w Noc Sylwestrową, spotykając się na okolicznościowym spotkaniu wprowadzającym nas w Nowy Rok 2013. To spotkanie odbędzie się w Czerwińsku nad Wisłą, 31 grudnia br. Naszą modlitwę rozpoczniemy Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00. W programie Wieczernika Sylwestrowego znajdzie się wspólna modlitwa różańcowa, Adoracja Najświętszego Sakramentu, uroczysta Eucharystia oraz wspólna agapa. Wszystkie wspólnoty wieczernikowe i wszystkich uczestników naszych spotkań zapraszamy na to spotkanie. Bardzo nas Was wszystkich liczymy.

Spotkanie będzie transmitowane przez internetowe Radio Konsolata…>>

Bożonarodzeniowy Wieczernik w Sątocznie


  W piątek, w czwartym dniu oktawy Narodzenia Pańskiego, w którym Kościół obchodzi święto świętych Młodzianków z Betlejem, spotkaliśmy się na comiesięcznym Wieczerniku Modlitwy w Sątocznie k/Bartoszyc, w Archidiecezji Warmińskiej. Podczas tego spotkania podjęliśmy rozważanie o wydarzeniach ukazujących Tajemnicę Narodzenia Jezusa, wspólnie adorując Bożą Dziecinę, którą obdarzaliśmy miłością naszych maleńkich serc. Ufamy, że nasze jednoczenie się ze świętą Rodziną w przeżywanej Tajemnicy przyczyniło się do jeszcze większego naszego ubogacenia samym Bogiem, Jego Miłością i Pokojem. Dziękujemy wszystkim uczestnikom tego Bożonarodzeniowego Wieczernika za wspólną modlitwę i wspólne ubogacenie się naszą wiarą. Naszą szczegolną wdzięczność wyrażamy kapłanom oraz osobom przygotowującym i współprowadzącym spotkanie.

Zaproszenie na Wigilię z Radiem KONSOLATA


  Już w dniu jutrzejszym we wszystkich domach i wspólnotach spotkamy się w gronie najbliższych osób, by dzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i spożyć wigilijną wieczerzę. W ten szczególny dzień, gdy na niebie pojawi się pierwsza gwiazdka zapraszamy wszystkich Was do duchowej łączności w przeżywaniu tych szczególnych chwil. Będzie to możliwe dzięki przygotowanej na czas Wigilii okolicznościowej audycji w Radiu Dusz Najmniejszych (internetowym Radiu Konsolata), która rozpocznie się o godz. 16:00, a powtórzona zostanie o godz. 22:00. Ponadto zapraszamy na inne audycje radiowe, przygotowane na czas świąt Bożego Narodzenia, a szczególnie na koncert Marii Dramińskiej z Olsztyna, który wysłuchać będziemy mogli w pierwszy i drugi dzień świąt o godz. 16:00 i 22:00. W imieniu realizatorów Radia Konsolata wszystkich zapraszamy.

Radio Dusz Najmniejszych…>>

Życzenia na Boże Narodzenie 2012 r.


  Jezus specjalnie dla nas, dla człowieka stał się Chlebem, abyśmy mogli się Nim karmić, abyśmy mogli Nim żyć. Jednocześnie daje nam wzór samego Siebie, pokazując, iż mamy dawać siebie innym. Pokazuje, iż należymy do Boga i tak jak On mamy stawać się miłością. Życzę każdemu z Was, by zjednoczenie z Jezusem, który zstępuje w Tajemnicy Bożego Narodzenia do naszych serc, zbliżyło jeszcze bardziej serca wszystkich do samej istoty miłości. A gdy gościć będziemy w sobie Nowonarodzonego Jezusa przemieniającego nas w Siebie samego, życzę, byśmy umieli dzielić się Jezusem, Jego miłością, dając Go sobie nawzajem. Niech nasze dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń, upodabnia nas do przychodzącego Zbawiciela, który zaprasza nas do dawania całych siebie drugim, stawania się całkowicie miłością i realizowania powołania do miłości.
Składając życzenia w tę świętą Noc każdemu z Was daję w sposób duchowy biały opłatek, dając w ten sposób samego Jezusa, Jego miłość, dzieląc się z Wami sobą samym, swoją miłością, błogosławiąc Was. Przyjmijcie tę okruszynę opłatka, z zapewnieniem o miłości i z moim kapłańskim błogosławieństwem.
Ks. Tadeusz